plzowka_927_250
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Kontrola NIK w ZPRP - "to standardowa procedura"
20.09.2018 12:50 Źródło: inf. własna/NIK/ZPRP
komentarzy 8

W Związku Piłki Ręcznej w Polsce została przeprowadzona kontrola przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK). Działania kontrolerów, które trwają już od lipca 2018 roku i zakończą się na początku 2019 roku, są elementem szerszych działań kontrolnych w polskich związkach sportowych.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 
Z informacji, które uzyskał wortal handball.pl wiadomo, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie jest jedynym związkiem sportowym, w kórym przeprowadzane są lub były działania kontrolne. Oprócz ZPRP pod lupę kontrolerów NIK zostały wzięte między innymi PZPS, PZLA czy PZKol.

- To są rutynowe działania kontrolne, które były planowane. Nie mogę na tym etapie ujawnić szczegółowo czego one dotyczą - powiedziała handball.pl rzeczniczka prasowa NIK-u Ksenia Maćczak.

Informację o kontroli NIK-u w ZPRP potwierdził nam rzecznik handballowej centrali.

 

- To standardowa procedura. Kontrola NIK w ZPRP już się zakończyła. Dotyczyła nie tylko naszej federacji, ale także wielu innych związków sportowych w Polsce, kóre dysponują publicznymi środkami - napisał do handball.pl Jan Korczak-Mleczko.

Kontrola związków sportowych będzie trwała co najmniej do początku 2019 roku, a wnioski pokontrolne zostaną opublikowane w okolicach kwietnia lub maja przyszłego roku.

 

Ze względu na dość duże zainteresowanie czytelników i pytania o kontrolę NIK w ZPRP, handball.pl opublikuje resume z wniosków kontroli NIK, dotyczących ZPRP.

Koszulka box 2 300 nad newsletter
TAGI: zprp  nik  jan korczak-mleczko  
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
8
NIK
Kisiorek | *.pl | 21.09.2018 15:59
Uff. Jak to dobrze ze to standardowa procedura. Już myślałem, że chodzi o pożyczkę ZPRP dla PKOl (1 mln na 5%) czy o ubezpieczenie na życie prezesa, płacone ze środków związku czyli z publicznych pieniędzy. To oczywiście standard, tak jak rzeczona kontrola. Jestem spokojniejszy.
co tam pożyczka
milośnik | *.pl | 21.09.2018 19:38
Dobrze , że ten NIK nie zbadał wszystkich innych fanaberii. Koszty wynajmowanych mieszkań , koszty delegacji (turystyka), ilości zatrudnionych darmozjadów w ZPRP, rozliczeń finansowych organizowanych imprez itp, itd Pozdrawiam
standardowa kontrola
Kotwicki Krzysztof | *.pl | 22.09.2018 17:40
Pieniądze pobierane za kurs licencyjny ("dyzmowy"), który jest niezgodny ze statutem zprp, są też do sprawdzenia podczas tej standardowej kontroli.
do miłosnik
Bert | *.pl | 23.09.2018 12:23
nie widziałam ze wynjmowanie mieszkań może być zabronione lub karalne, czy też wyjazdy złużbowe ludzi z ZPRP, to samo z zatrudnieniem, co do rozliczeń finansowych to chyba sa biegli rewidenci, którzy to sprawdzają, więc?
do Kisorek...
vicky | *.pl | 23.09.2018 12:26
Kisiorku, pożyczka była komercyjna i na 5%, więc ZPRP jeszcze na tym zarobił. Dlaczego oceniasz to nagatywnie. żeby każdy związek sportowy w tym kraju miał takie "problemy", to byłoby ***
do vicky
Kisiorek | *.pl | 24.09.2018 18:48
Czyli związek jest bankiem, skoro udziela pożyczek komercyjnych. Jak to się ma do statutu związku? Pewnie działalność bankowa jest wpisana do zadań statutowych. Ubezpieczenie prezesa też jest działalnością komercyjną, więc trzeba popierać. Dlaczego związek nie ma zarabiać na napędzaniu klientów towarzystwom ubezpieczeń. A jak by tak nie dostać w d..ę z Izraelem!!! to byłoby świetnie. A jakby tak nie zbłaźnić się w Portugalii....itd itp. No, pewnie inne związki też by chciały osiągać takie "sukcesy" a rozwój dyscypliny jest chyba podstawowym zadaniem statutowym stowarzyszenia (nie zaś banku) zwanego ZPRP.
pracownicy
pracownicy | *.pl | 24.09.2018 20:51
a czy NIK sprawdził jak rozliczane są pieniądze z MSIT? albo na ilu umowach dodatkowych oprócz etatu są przyjaciele prezesa? taki magazynier na przykład czy synowa pana z pzpn?
jasiu | *.pl | 29.09.2018 10:42
Tylko ustawa o odpowiedzialności karnej za "defraudację" społecznych pieniędzy w sporcie może przyczynić się do uzdrowienia sytuacji w tej branży. Związki sportowe funkcjonujące jako Stowarzyszenia już dawno zatraciły swoje przeznaczenie. Doskonałe opanowanie sojotechniki wyborczej wykorzystali "sprytni" tzw działacze , niestety bez dostatecznych kompetancji.
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
www.czesciauto24.pl
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens