plzowka_927_250
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Łódzki finał na Handball Fest - Anilana zdominowała zawody (wideo)
13.06.2018 12:20 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W podwarszawskim Mysiadle rozegrany został I Ogólnopolski Turniej Handball Fest, w kórym wzięło udział sześć zespołów. Bezkonkurencyjna okazała się Anilana Łódź, kórej dwa zespoły zagrały w finale. Na podium znalazł się także ROKiS Radzymin. Impreza została zorganizowana przez UKS Szczypiorniak Lesznowola, a handball.pl objął zawody patronatem medialnym.
 

Wszyscy uczestnicy pierwszego turnieju Handball Fest (Fot. Seven Fotografia)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których zagrały systemem każdy z każdym. W obu grupach najlepsze okazały się ekipy Łódzkiej Anilany. W całych zawodach rzucono blisko 400 bramek - dokładnie 397, a sędziowie pokazali 24 żółte kartki i 17 razy odsyłali zawodników na ławkę kar.

Gospodarz imprezy UKS Szczypiorniak tym razem zajął ostatnie miejsce, ale zwyciężył w kategorii fai-play. Miał najmniej upomnień i kar. Trenerzy wytypowali też wyróżniających się zawodników.

 

Tytuł króla strzelców z 26 trafieniami zgarnął Michał Pyzara z Lidera Radom. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartosz Marciniak (Anilana I), a tytuł MVP zawodów otrzymał Szymon Małecki (Anilana II).

Handball Fest 2018 - wyniki turnieju:

Grupa A:
Szczypiorniak Lesznowola - Anilana Łódź II 9:26
Szczypiorniak Lesznowola - Junak Włocławek 11:33
Anilana Łódź II - Junak Włocławek 18:16

Grupa B:
Lider Radom - ROKiS Radzymin 24:29
Anilana Łódź I - ROKiS Radzymin 26:16
Anilana Łódź I - Lider Radom 36:15

Finały:
o 5. miejsce Szczypiorniak Lesznowola - Lider Radom 21:33
o 3. miejsce Junak Włocławek - ROKiS Radzymin 21:22
o 1. miejsce Anilana Łódź II - Anilana Łódź I 15:26

Najlepsi zawodnicy w drużynach: Szczypiorniak - Kuba Kordus, Lider - Grzegorz Miśkiewicz, Junak - Tymon Ponto, ROKiS - Bartosz Banaszek, Anilana II - Kacper Gajewski, Anilana I - Michał Samulczyk.
 

Turniej miał na celu nie tylko sportową rywalizację, ale też promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Była to też okazja do obchodów stulecia szczypiorniaka na ziemiach polskich, a także jedna z form obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - stąd patronat edukacyjnego programu "Niepodległa".

 

Turniej udało się zorganizować dzięki dotacji partnerów: Fundacji PZU oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego. Fundatorami nagród byli: Fundacja PZU, Samorząd Województwa Mazowieckiego, PG SPORT, Handball.pl i UKS Szczypiorniak Lesznowola.

[wideo] Szczypiorniak Lesznowola TV: zobacz wideo z finałowego meczu!

 

W trakcie turnieju przeprowadzono relacje na żywo. Mecze rozegrane podczas imprezy można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale Piłka Ręczna Uzależnia.

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
www.czesciauto24.pl
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens