plzowka_927_250
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
MP Masters 2018 - moc atrakcji w Kaliszu dla zawodników i kibiców
22.05.2018 09:53 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W nadchodzący weekend Kalisz stanie się stolicą polskiej piłki ręcznej. Dzięki staraniom sympatyków tego sportu, działających społecznie, zgromadzonych wokół Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz, do Kalisza zawitają 42 drużyny Masters z całej Polski – od Przemyśla i Tarnowa, po Szczecin. Sa to tzw. oldboye, czyli byli m.innymi reprezentanci Polski, miłośnicy tego sportu, nadal aktywnie go uprawiający. Te 42 drużyny będą walczyły o cztery tytuły Mistrza Polski Masters w w 4 kategoriach wiekowych.
 

Stanisław Kubiak, Renata Cegielska i Jarosław Łuczak - trio z Kalisza organizuje MP Masters 2018 (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Łącznie przewidywanych jest około 650 zawodników. Rozgrywki toczyć się będą na czterech boiskach: Arena Kalisz, Hala Zagorzynek, Sala Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Hala w Gołuchowie.

 

Kulminacja zawodów przewidywana jest na niedzielę, kiedy to odbędą się aż CZTERY MECZE FINAŁOWE. Na mistrzostwa zaproszono też trzy drużyny młodzieżowe – wiek zawodników to około 14 lat. Dla porównania wiek oldboyów to 35 – do ponad 60 lat. Jak widać piłkę ręczną można uprawiać w każdym wieku.

Czeka nas zatem spektakularna ceremonia wręczenia nagród zawodniczkom i zawodników. A pula nagród jest wysoka i bardzo atrakcyjna: stroje sportowe, piłki, koszulki, torby, ale także nagrody dla najlepszych strzelców i bramkarzy i widzów.

Tej wielkości impreza wymaga sporej organizacji – sama logistyka drużyn i zawodników to potężne wyzwanie. Prawie wszyscy zostają w Kaliszu, stąd o miejsca hotelowe w mieście nie będzie łatwo.

Przede wszystkim na halach – wstęp jest WOLNY dla każdego. Chcemy, żeby panowała tam atmosfera pozytywnego sportowego dopingu.
Stanisław Kubiak, członek zarządu KPR Szczypiorno Kalisz
Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów. - Przyznajemy, że reakcja sponsorów była dla nas dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Nawet tacy giganci jak Energa, PGNiG ORLEN, wyrazili zainteresowanie mistrzostwami i biorą w nich udział jako sponsorzy strategiczni – mówi handball.pl Renata Cegielska, współorganizator zawodów.

- Wartość upominków i nagród, jaką dla zawodników i widzów zadeklarowali sponsorzy, przekroczyła 50 000 PLN - mówi Jarosław Łuczak, członek zarządu KPR Szczypiorno Kalisz. - Wśród nagród są między innymi – zniżki VIP na zakup samochodów w salonie Peugeot Sztukowski, pióro wieczne Parker, Mercedes Garcarek przeznaczył elitarne prezenty. ZPPR zadeklarował nagrody w postaci biletów na mecz Polska – Hiszpania w czerwcu tego roku. SG Sport ufundował 10 pakietów sportowych. My, jako organizatorzy zapewniamy 42 torby wypełnione gadżetami dla wszystkich drużyn oraz około 150 koszulek, piłek i innych gadżetów sportowych dla kibiców. MAKE Sport Polska ufundowała nagrody dla najmłodszych drużyn oraz dla uczestników w wysokości 6000 PLN  dodatkowo 10 pakietów sportowych dla kibiców. Jednym słowem, otworzy się prawdziwy wór z upominakami - wylicza Jarosław Łuczak.

Gdzie będzie można obejrzeć zawody? - Przede wszystkim na halach – wstęp jest WOLNY dla każdego. Chcemy, żeby panowała tam atmosfera pozytywnego sportowego dopingu. Kto nie jest w stanie dojechać, może obejrzeć transmisje z meczów finałowych na portalach lokalnych i sportowych (calisia.pl, handball.pl ). Wydarzenie objęły patronatem medialnym handball.pl, calisia.pl, faktykaliskie.pl, Magazyn Miejski, wkaliszu.pl, Radio Eska. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a jego honorowymi patronami są Prezydent Miasta Kalisza, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Minister Sportu i Starosta Kaliski - mówi Stanisław Kubiak, członek zarządu KPR Szczypiorno Kalisz.

Zapowiada się zatem fantastyczny weekend sportowy! - Takiej imprezy sportowej w piłce ręcznej jeszcze nie było i zapewne nieprędko się zdarzy ponownie, wszak w tym roku mamy 100-lecie piłki ręcznej - twierdzą organizatorzy.

 

Na MP Masters w ciągu dwóch dni zostanie rozegranych ponad 90 meczów. Organizatorzy turnieju udostępnili już oficjalny harmonogram spotkań MP Masters 2018.

Wszystkie informacje, dotyczące MP Masters 2018, są dostępne na oficjalnej stronie turnieju - mpmasters2018.pl

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 4 300 nad newsletter
www.czesciauto24.pl
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens