Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
MP Masters 2019: Collected Team, Kwidzyn Masters, MHT Pabianice i Lwy Jasia najlepsi
13.06.2019 19:43 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Za nami kolejna odsłona Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. W turnieju, który miał miejsce drugi raz z rzędu w Kaliszu, rozegrano ponad 100 meczów z udziałem blisko 50 drużyn z całej Polski. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoniły niedzielne finały w hali Arena. Do rywalizacji przystąpili też gospodarze z KPR Szczypiorno Kalisz.
 

Collected Team z Małopolski został mistrzem Polski Masters 2019 piłkarek ręcznych (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


To były bez wątpienia największe tego rodzaju zawody w kraju. W pięciu halach, w tym czterech kaliskich, do rywalizacji stanęło 49 drużyn z różnych zakątków Polski. Przez dwa dni rozegrano ponad 100 meczów, w czterech kategoriach wiekowych, w tym jednej żeńskiej. Organizację turnieju po raz drugi wzięło na swoje barki stowarzyszenie KPR Szczypiorno.

- Organizacja mastersów w całej Polsce cały czas się rozrasta. Jest nas coraz więcej. Nie wiem, jak jest w innych dyscyplinach sportu, ale w przypadku piłki ręcznej te turnieje są bardzo miłe, sympatyczne, choćby z tego względu, że spotykamy się w takim rodzinnym gronie. Tu nikt do nikogo nie ma urazu, wszyscy walczą, bo to jest sport walki, ale po meczach wszyscy są przyjaciółmi. To jest cudowne – mówi Jarosław Łuczak, prezes KPR Szczypiorno, współorganizator turnieju.

Wśród uczestników zmagań nie brakowało byłych graczy ligowych i członków kadry narodowej, także tych, którzy jeszcze niedawno czynnie uprawiali piłkę ręczną. Na parkiecie zobaczyliśmy m.in. Bartosza Jureckiego, Mariusza Jurasika i Arkadiusza Miszkę. W składzie zespołu weteranów KPR Szczypiorno znalazł się natomiast,  już po raz drugi, Grzegorz Gowin, który w barwach reprezentacji Polski rzucił blisko 300 bramek.

- Mimo zakończenia zawodniczej kariery nie potrafię żyć bez piłki ręcznej, cały czas potrzebuję adrenaliny, której dostarcza – podkreśla Grzegorz Gowin, który pełnił funkcję kapitana kaliskiej ekipy. - Mój brat ma dziewczynę z Kalisza, odwiedzam więc to miasto dość często. Dzięki temu poznałem tu wielu fajnych ludzi, a skoro tak, to nie mogłem z nimi nie zagrać i zrobię to również za rok. Turniej jest organizowany bardzo profesjonalnie, można powiedzieć, że na miarę ekstraklasy oldbojów. Pełen szacunek dla organizatorów, jak również sponsorów i władz miasta, które wspierają tę fajną imprezę, która ma na celu popularyzację piłki ręcznej, głównie wśród młodzieży.

Gospodarze zajęli ostatecznie czwarte miejsce w kategorii +45. Rywalizację pań wygrał zespół Collected Team, będący mieszanką zawodniczek z Małopolski.

 

W grupie mężczyzn tytuły mistrzowskie padły łupem szczypiornistów Kwidzyn Masters w kategorii powyżej lat 35, MHT Pabianice w turnieju 45+ i Lwy Jasia Łaziska Górne w kategorii powyżej lat 50.Najskuteczniejszym graczem decydujących potyczek okazał się Michał Janusiewicz, który dla Kwidzyn Masters rzucił siedem goli.

Najlepsze ekipy nagrodzono pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Wręczono też nagrody indywidualne. W kategorii kobiet wszystkie powędrowały do przedstawicielek zwycięskiej drużyny.

- Jesteśmy niesamowicie zadowolone i szczęśliwe z wygranej. Tak naprawdę to trochę niespodziewany sukces, bo przyjechałyśmy tutaj z bardzo skromnymi zamiarami. Pierwszy raz byłyśmy na takiej imprezie. Ale okazałyśmy się czarnym koniem i to nas cieszy - komentowała Dorota Basta z Collected Team, najlepsza zawodniczka MP Masters 2019.

Imprezie towarzyszyły też zmagania młodych adeptów szczypiorniaka. Nie zabrakło konkursów dla kibiców, w których można było zdobyć m.in. okolicznościowe koszulki. Turniej miał również wymiar charytatywny. W trakcie jego trwania, pod auspicjami Fundacji „Klucz” i współudziale Fundacji „Z Godnością”, prowadzona była zbiórka funduszy na rzecz Kariny Zachary i Piotra Żakowicza, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi.

 

Mistrzostwa Polski Masters 2019 - końcowa klasyfikacja:

K33+
1. Collected Team, 2. KPR Jelenia Góra, 3. Victoria Team, 4. Zgoda Ruda Śląska

M35+
1. Kwidzyn Masters, 2. Pogoń Zabrze, 3. AZS UJK Kielce, 4. Warszawianka Masters

M45+
1. MHT Pabianice, 2. Grunwald Oldboys Poznań, 3. Chrobry Głogów, 4. KPR Szczypiorno Kalisz

M50+
1. Lwy Jasia Łaziska Górne, 2. Masters Warszawa, 3. Oldboys Czuwaj Przemyśl, 4. Oldboys Bochnia

Wyróżnienia indywidualne:

K33+
Najlepsza zawodniczka – Dorota Basta (Collected Team)
Najlepsza bramkarka – Beata Kornecka (Collected Team)
Najlepszy strzelec – Katarzyna Kawa (Collected Team)

M35+
Najlepszy zawodnik – Marek Bonieczko (Kwidzyn Masters)
Najlepszy bramkarz – Adam Wolański (Kwidzyn Masters)
Najlepszy strzelec – Arkadiusz Miszka (Pogoń Zabrze)

M45+
Najlepszy zawodnik – Rafał Walczak (Grunwald Oldboys Poznań)
Najlepszy bramkarz – Marcin Zajkiewicz (MHT Pabianice)
Najlepszy strzelec – Przemysław Borsuk (MHT Pabianice)

M50+
Najlepszy zawodnik – Marek Ciesielski (Lwy Jasia Łaziska Górne)
Najlepszy bramkarz – Zdzisław Chajdukiewicz (Masters Warszawa)
Najlepszy strzelec – Marek Kalinowski (Oldboys Czuwaj Przemyśl)

 

 

[wideo] Zobacz mini reportaż z MP Masters 2019!

 

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens