Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
MP Masters: turniej wesprze ponad 30 sponsorów - lista firm rośnie!
17.05.2018 21:20 Źródło: inf. własna
komentarzy 1

Stowarzyszenie KPR Szczypiorno Kalisz już w 26-27 maja 2018 roku zorganizuje Mistrzostwa Polski Masters. W tym roku będzie to rekordowa impreza, bo do turniejów w cyterech kategoriach wiekowych zgłosiły się aż 42 drużyny. Organizatorzy zawodów spotkali się z mediami, by przedstawić założenia przedsięwzięcia oray sponsorów, którzy zdecydowali się wesprzeć inicjatywę. Handball.pl jest jednym z partnerów medialnych imprezy w Kaliszu. 

 

Organizatorzy MP Masters - Anna Gulska, Jarosław Łuczak, Stanisław Kubiak i Edward Prus - spotkali się z mediami na dziesięć dni przed imprezą (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Stowarzyszenie wystąpiło z inicjatywą organizacji mistrzostw do Związku Piłki Ręcznej w Polsce i dzięki staraniom wielu sympatyków szczypiorniaka organizacja mistrzostw została w połowie stycznia tego roku powierzona Stowarzyszeniu.


Wybór Kalisza nie jest przypadkowy. Właśnie tutaj 100 lat temu w obozie dla jeńców wojennych „Obóz Internowanych nr 5 w Szczypiornie”, legioniści 1 Brygady zagrali po raz pierwszy w szczypiorniaka. W obozie w Szczypiornie w latach 1917-1918 przebywało w sumie ok. 4 tysiące legionistów.

 

Gra powstała z inicjatywy majora Grzmota-Skotnickiego, który wraz z trzema oficerami legionów zorganizował pierwsze gry w Szczypiorniaka. Rok 1918 jest powszechnie uważany za rok narodzin piłki ręcznej w Polsce.

 

Dlatego wybór Kalisza na miejsce organizacji Mistrzostw Polski Masters 2018 jest uzasadniony  i wpisuje się w upamiętnienie rocznicy 100-leci piłki ręcznej  i nada tym obchodom wyjątkowe znaczenie. 

 

Rozgrywki  turniejowe odbywać się będą na czterech  halach sportowych: Arena Kalisz, Hala widowiskowo-sportowa w Gołuchowie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu (Hala Gastronomik) , Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu (Hala Zagorzynek)

 

Do udziału zgłosiło się 42 drużyny z całej Polski, ogólna liczba zawodników to około  650 osób. Mężczyźni grać będą w trzech grupach wiekowych  +50 (urodzeni w roku 1967 i wcześniej), +45 (urodzeni w latach 1972 i wcześniej) i +35 (urodzeni w latach 1982 i wcześniej).                   

 

Wybór Kalisza na miejsce organizacji Mistrzostw Polski Masters 2018 jest uzasadniony i wpisuje się w upamiętnienie rocznicy 100-leci piłki ręcznej i nada tym obchodom wyjątkowe znaczenie.
Organizatorzy MP Masters 2018
Kobiety w kategorii +33 (urodzone w roku 1984 i wcześniej).W ostatnich latach piłka ręczna stałą się nowoczesną, szybką i atrakcyjną grą, która zachwyca coraz większa liczbę widzów i fanów.

 

Przykładem są rozgrywki Superligi PGNiN w hali Arena Kalisz, która jest wypełniona po brzegi. Piłka ręczna to jedna z najszybszych gier sportowych. Koordynacja, wysportowanie, kreatywność techniczna, zróżnicowanie i taktyczne współdziałanie oraz atmosfera dobrego współzawodnictwa to cechy charakterystyczne tej dyscypliny sportowej.


Klub Piłki Ręcznej Szczypiorno-Kalisz  jest stowarzyszeniem, które od 10 lat zajmuje się propagowaniem dyscypliny sportowej jaką jest piłka ręczna i przypomina, że właśnie w Kaliszu najstarszym mieście w Polsce  „…narodził się szczypiorniak”.  KPR dzięki swoim zabiegom, ciężkiej pracy, pozyskaniu grona sponsorów, sympatyków reaktywowało w 2007 r. piłkę ręczną w Kaliszu.

Reaktywacji piłki ręcznej w Kaliszu doszło dzięki amatorom, fanatykom piłki ręcznej, którzy społecznie bez żadnych warunków wstępnych rozpoczęli swoje działania - czynności na rzecz popularyzacji piłki ręcznej seniorów. Początkowo na szczeblu II ligii jako KPR Szczypiorno Kalisz, a następnie od roku 2011r. pod szyldem MKS Kalisz sp. z o.o. z/s w Kaliszu. Stowarzyszenie współpracowało w zakresie zarządzania sekcją piłki ręcznej w ramach MKS Kalisz sp. z o.o. z/s w Kaliszu do 2015 r.

Jako stowarzyszenie organizujemy co roku  ogólnopolskie  turnieje oldboyów piłki ręcznej,  które odbywają się cyklicznie od 8 lat. Dbając o rozwój piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży wraz ze Szkolnym Kołem Sportowym organizujemy od 3 lat turniej  Mistrzostw Kalisza w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych.

W tym roku tj. od roku szkolnego 2018/2019 przygotowujemy się cyklicznego szkolenia dzieci w piłkę ręczną.  Partner organizowanego turnieju Stowarzyszenie Szczypiorniak od 4 lat  jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Szczypiorno CUP.

Dzięki staraniom organizatorów, każdego roku na parkiecie kaliskiej Areny w turniejowe szranki, poza gospodarzami – zespołem MKS Kalisz – stają czołowe zespoły PGNiG Superligi, a w ich składach utytułowani polscy zawodnicy. Nie brakuje też gości z zagranicy. Udział w tegorocznej edycji turnieju potwierdziły ekipy: Dunkierka Handball Grand Littoral (Francja) i ZTR Zaporoże (Ukraina).

Organizatorzy MP Masters 2018 wyznaczyli sobie ambitne cele dotyczące organizacji turnieju. Chodzi o:

1/ zwiększenie aktywności fizycznej byłych zawodników i sympatyków piłki ręcznej,

2/ promowanie i wspieranie inicjatyw służących rozwijaniu aktywności fizycznej osób starszych, solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej poprzez sport

3/ tworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie zdrowego stylu życia, możliwość spotkania w jednym miejscu wielu pokoleń zawodników piłki ręcznej  i sportową rywalizację

4/ wspieranie inicjatyw i działania na rzecz rozwoju piłki ręcznej dla wszystkich, pobudzanie aktywności obywatelskiej oraz upowszechnianie dobrych praktyk na terenie całego kraju

5/ promowanie rozwoju piłki ręcznej dla wszystkich i aktywności fizycznej wszystkich środowisk i grup społecznych; promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości  piłki ręcznej

6/ przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (w tym nadwadze i otyłości), wykluczeniu społecznemu oraz zjawiskom patologii społecznej oraz niwelowanie różnic dotyczących poziomu aktywności fizycznej w różnych grupach wiekowych. 

Organizatorzy przedstawili też listę sponsorów, którzy wsparli finansowo i organizacyjnie turniej MP Masters:

1.   Energa SA- sponsor strategiczny
2.   PGNiG SA- sponsor strategiczny
 

3.   Orlen SA – sponsor główny
4.   VOSSLOCH- sponsor główny
5.   ALPODACH- sponsor główny

6.   TELETONER - sponsor
7.   KRISTOFF HOTEL- sponsor
8.   GUCIO CUKIERNIA - sponsor
9.   MUZEALNA DOM PRACY TWÓRCZEJ - sponsor
 

10. Magic Garden Hostel - sponsor
11. Piekarnia MAR-PIEK - sponsor
12. S.A.M SERWIS - sponsor
13. Ferma Drobiu Gospodarstwo Rolne Zenon Kurdyk i Synowie - sponsor

14. Skalmex sp. z o.o - sponsor
15. Ireneusz Dąbkowski - sponsor
16. Albert Bałch –s ponsor
17. Lazur - Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych-sponsor

18. Makesport Polska - sponsor
19. Woj. Specjalistyczny Zespół  Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc Gruźlicy w Wolicy k.Kalisza - sponsor
20. Studio VIP Professional - sponsor
21. Wyprawy 4x4 .com.pl - sponsor

22. Usługi Medyczne, Transport Osobowy Marek Matczak-sponsor
23. Hotel Calisia -sponsor
24. BestDrive GumiSerwis -sponsor
25. Taxi Uniqa-sponsor

26. DipTextil-sponsor
27. Rada Osiedla Czaszki - sponsor
28. Leojadek - sponsor
29. Citroen - sponsor

30. Foto-Flesz - sponsor
31. Elena - sponsor
32. Jemar - sponsor
33. PEUGEOT Sztukowski - sponsor
34. Chata klinkier-dachówki - sponsor
35. ANPAH - dystrybutor alkoholu i napojów - sponsor

Na MP Masters w ciągu dwóch dni zostanie rozegranych ponad 90 meczów. Organizatorzy turnieju udostępnili już oficjalny harmonogram spotkań MP Masters 2018.

Wszystkie informacje, dotyczące MP Masters 2018, są dostępne na oficjalnej stronie turnieju - mpmasters2018.pl

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
1
oldboj | *.pl | 19.05.2018 17:23
To miały być mistrzostwa oldboyów a jak zawsze dopuszczani są czynni zawodnicy. Jak ma wyglądać rywalizacja “zawodowców” z typowymi amatorami. To jest skandal
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens