Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
MP Masters w Kaliszu - przyjadą zawodnicy z całej Polski
25.04.2019 19:38 Źródło: inf. własna/calisia.pl
komentarzy 0

Kolejne wielkie sportowe wydarzenie zapowiada się w stolicy szczypiorniaka. Już 7 czerwca ruszą kolejne Mistrzostwa Polski Masters! Przyjadą setki zawodników oldbojów z całej Polski, by przez 2 dni rywalizować m.in. na parkiecie Hali Arena!
 

Od lewej: Jarosław Łuczak Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz, Stanisław Kubiak ze Stowarzyszenia KPR Szczypiorno, Jakub Kubisiak / fot. Błażej Krawczyk
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


W ub.r. w ramach MP Masters w Kaliszu zagrały 42 drużyny na 4 halach sportowych. Statystyki związane z turniejem robią wrażenie: Wręczono 12 pucharów 190 medali i 30 statuetek z podziękowaniami dla drużyn, rozdano też około 1000 koszulek promujących turniej. Imponująca była liczba zawodników: 575 osób oraz składy drużyn dziecięcych. Rozegrano ponad sto meczów.

Już w tym roku, w dniach 7-9 czerwca turniej ponownie zostanie rozegrany w Kaliszu!

- Do Areny przyjedzie 49 drużyn z całej Polski, tj. około 800 zawodników. Mecze rozgrywane będą przez 3 dni na 5 halach sportowych. Jest to największy turniej w Polsce, a być może w Europie – mówi Jarosław Łuczak Prezes zarządu KPR Szczypiorno Kalisz. - Sponsorem strategicznym został polski gigant: PGNiG.

Przyjadą drużyny z Warszawy, Krakowa, Elbląga czy Opola.

 

- Turniej ten gromadzi wszystkich sympatyków piłki ręcznej z całej Polski. My, byli zawodnicy, obecnie spotykamy się jako weterani, którzy mają już po 40 i 50 lat i więcej. Będzie zorganizowana kursokonferencja w Hotelu Kristoff, gdzie spotka się ponad 900 osób - uważa Stanisław Kubiak ze Stowarzyszenia KPR Szczypiorno.

 

- Od lat bawimy się w piłkę ręczną od kiedy przestaliśmy grać w klubach. W tej chwili jest to nie lada wysiłek, ale mimo kontuzji o bólu, jeszcze ciągnie nas na parkiet, chcemy grać i spotykać się.

Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi w piątek, 7 czerwca na Głównym Rynku. Zainauguruje go przemarsz ulicami Kalisza w kierunku teatru, dla uczczenia poległych w Powstaniu Wielkopolskim, w setną rocznicę tych ważnych wydarzeń.

Naszym celem jest to aby, cała Polska dowiedziała się o tym i utrwaliła sobie, że tu narodził się szczypiorniak
Jarosław Łuczak, organizator MP Masters 2019
I tym razem nie zabraknie atrakcji dla kibiców, również tych najmłodszych!

- Atrakcją będzie na pewno jarmark, na którym swoje stoiska zaprezentują sponsorzy wydarzenia. Kolejną atrakcją będzie muzeum szczypiorniaka na Arenie. Eksponaty związane z historią szczypiorniaka dostarczy Edward Prus ze Stowarzyszeniem Szczypiorniak – dodaje Jarosław Łuczak.

Młodzi kibice wezmą udział w konkursach, podczas których będzie można zdobyć karnety na rozgrywki PGNIG Superligi, karnety do Aquaparku czy koszulki okolicznościowe. Najmłodszych sportowców zobaczymy również na parkiecie. Zespoły z Gołuchowa, Ostrowa Wlkp, Kalisz oraz Nowych Skalmierzyc zmierzą się w turnieju młodzieżowym 9 czerwca.

Nie bez powodu turniej ten jest rozgrywany właśnie w Kaliszu – stolicy szczypiorniaka. - Naszym celem jest to aby, cała Polska dowiedziała się o tym i utrwaliła sobie, że tu narodził się szczypiorniak – zapewnia Jarosław Łuczak.

MP Masters 2019 mają również wydźwięk charytatywny. Odbędzie się licytacja koszulek zawodników i piłek, z których środki zostaną przeznaczone na leczenie Piotra Żakowicza i Kariny Zachary.

 

- Koszulka z numerem 1 i 300 trafią na licytacje. Osoby, które wspieramy do Piotr Żakowicz i Karina Zachara – mówił Jakub Kubisiak.

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens