Handball.pl
A A A
MP Masters znów w Kaliszu - tak dużej imprezy jeszcze nie było!
01.05.2019 10:14 Źródło: inf. własna/kalisz.naszemiasto.pl
komentarzy 0

Tak wielkiej imprezy sportowej w Kaliszu jeszcze nie było. Miasto po raz drugi z rzędu będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. Do grodu nad Prosną zjedzie około 800 uczestników z całego kraju. Od 7 do 9 czerwca będą oni rywalizować w pięciu halach. Rozegranych zostanie w sumie ponad 100 meczów. Oprócz emocji sportowych, nie zabraknie również atrakcji dla kibiców - pisze kaliskie naszemiasto.pl
 

Komitet organizacyjny MP Masters 2019 podczas oficjalnej konferencji prasowej (Fot, mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Kalisz po raz pierwszy gościł Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej w ubiegłym roku. Bardzo dobra organizacja tego wydarzenia sprawiła, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce ponownie postanowił przyznać organizację imprezy ponownie.

 

Partnerem strategicznym mistrzostw zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Imprezę mocno wspierają też firma Vossloh i Dolat Usługi Stolarskie oraz szerokie grono sponsorów i przyjaciół piłki ręcznej.

- Będzie to największe wydarzenie sportowe tego typu w historii Kalisza, a być może nawet w Europie. 7 czerwca przyjedzie 49 drużyn z całego kraju, czyli około 800 zawodników. Rozgrywki będą toczone w pięciu halach sportowych. 9 czerwca odbędzie się finał turnieju. Poprzedzi je rywalizacja dzieci z Nowych Skalmierzyc, Gołuchowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza – mówi Jarosław Łuczak, prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz.

Będzie to największe wydarzenie sportowe tego typu w historii Kalisza, a być może nawet w Europie. 7 czerwca przyjedzie 49 drużyn z całego kraju, czyli około 800 zawodników.
Jarosław Łuczak, prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno-Kalisz
Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej w Kaliszu odbędzie się 7 czerwca na Głównym Rynku. Następnie uczestnicy przemaszerują z kaliskiej starówki na plac Wojciecha Bogusławskiego, pod kaliski teatr.

- W ten sposób chcielibyśmy uczcić stulecie Powstania Wielkopolskiego – dodaje Jarosław Łuczak.

Mecze rozgrywane będą w hali Arena Kalisz oraz w halach sportowych Zespołu Szkół nr 10 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu oraz w hali w Gołuchowie. W sumie zostaną przyznane cztery tytuły mistrzowskie: w kategorii K33 kobiet oraz M35, M45 i i M50 mężczyzn. Warto dodać, że kaliszanie w kategorii M45 w ubiegłym roku wywalczyli wicemistrzostwo kraju i w tym roku będą chcieli przynajmniej powtórzyć ten sukces.

>>> Wiecej o mistrzostwach można przeczytać na kalisz.naszemiasto.pl

>>> Oficjalna strona MP Masters na mpmasters2019.pl

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
www.czesciauto24.pl
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens