Handball.pl
A A A
Nowy prezes ZPRP w Jachrance - nie będzie to Bogdan Wenta
14.09.2012 15:46 Źródło: inf. własna
komentarzy 13

Znamy już datę Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, na którym zostaną wybrane nowe władze ZPRP. Dwudniowe obrady będą miały miejsce w podwarszawskiej Jachrance w centrum konferencyjnym Warszawianka. Spekulacje co do startu w wyborach Bogdana Wenty zostały ucięte...

 

ZPRP czekają w październiku zmiany personalne czy będzie po staremu (Fot. Handball.pl/Archiwum)
Dołącz do nas na Facebooku!


Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który niedawno rekomendował Niemca Michaela Bieglera na trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, na tym samym posiedzeniu ustalił też datę zjazdu ZPRP. Odbędzie się on w dniach 6-7 października.


Tuż po wyborach nowe już władze ZPRP będą gościć w Legionowie na eliminacyjnym meczu MŚ 2013 polskich piłkarek ręcznych z Białorusią.


Mamy potwierdzenie, że o kolejną kadencję będzie się ubiegał urzędujący prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. Choć prezes, który także kieruje Polskim Komitetem  Olimpijskim, osobiście nie chce jeszcze tego potwierdzać, to mamy już pewną informację, że będzie kandydował.


- Nie po to Andrzej Kraśnicki z sukcesem starał się o organizację ME 2016 piłkarzy ręcznych w Polsce, by teraz nie ubiegać się ponownie o fotel prezesa. Musi to dokończyć, co zaczął. Jeszcze ma sporo do zrobienia na tym stanowisku, a działa jak widać skutecznie - usłyszeliśmy od działacza ZPRP, który poprze kandydaturę Andrzeja Kraśnickiego.


Sporo zamieszania wywołała ostatnio informacja opublikowana w kieleckim "Echu Dnia” o możliwości startu w wyborach na prezesa ZPRP byłego trenera reprezentacji Polski Bogdana Wenty. Popularny "Wentyl”, który cieszy się bardzo dużym uznaniem w środowisku kibiców piłki ręcznej, doprecyzował w tym tygodniu swoją wypowiedź.

 

Zapewnił, że chodziło mu o… następną czteroletnią kadencję, która rozpocznie się od 2016 roku. Obecnie priorytetem jest praca w roli trenera Vive Targi Kielce. O ewentualnym kandydowaniu Bogdana Wenty rozmawialiśmy  z jego pracodawcą Bertusem Servaasem.


Andrzej Kraśnicki dobrze wypełnia swoją rolę, ale w otoczeniu nowego prezesa ZPRP powinno pojawić się trochę nowych osób.
Bertus Servaas, prezes Vive Targi Kielce
- Te dwie role - trenera i prezesa - są oczywiście nie do pogodzenia. Sądzę, że Bogdan Wenta wypowiadał się o nieco dalszej przyszłości, a nie o tych najbliższych wyborach w październiku. Póki co z Vive Targi Kielce go nie wypuszczamy, ale jak już skończy kiedyś karierę trenerską, to sądzę, że sprawdziłby się w tej roli - powiedział Handball.pl Bertus Servaas, prezes Vive.


Według naszych informacji co prawda nie wystartuje Bogdan Wenta, ale Andrzej Kraśnicki będzie miał w wyścigu do fotela prezesa co najmniej dwóch kontrkandydatów.


- Według mnie prezes Andrzej Kraśnicki dobrze wypełnia swoją rolę, ale w otoczeniu nowego prezesa ZPRP powinno pojawić się trochę nowych osób. Taki zastrzyk świeżej krwi jest zawsze pożyteczny dla każdej organizacji - dodał włodarz kieleckiego klubu.


Wszystkich kandydatów na prezesa ZPRP i członków zarządu zapraszamy do otwartej dyskusji na łamach Handball.pl o kondycji i przyszłości piłki ręcznej, a kibiców... zapraszamy do oddawania głosów w ankiecie dotyczącej wyborów na prezesa ZPRP w prawej kolumnie serwisu.

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 6 (8 głosów)
 
podziel się artykułem
13
jestem ciekaw nazwisk tych dwóch kandydatów
juhas | *.pl | 14.09.2012 21:38
bo to że Andrzej będzie startował, to było pewne na 100%
szkoda, ze Wenta nie startuje...
nowik | *.pl | 14.09.2012 21:39
byłaby chociaż merytoryczna dyskusja, a tak nikt właściwie nie zagrozi prezesowi. Wiece co to za dwójka śmiałków? Handball.pl podawać nazwiska w tej chwili, a nie jakieś tajemnice!
Wenta musi dokończyć misję w Kielcach
ninka | *.pl | 14.09.2012 21:41
głupio byłoby w tej chwili zostawić to, na co się pracowało przez prawie lat. Na prezesure przyjdzie jeszcze czas, a teraz trzeba walczyć o kolejnego majstra i FF LM :)) Go Bogdan Go!
Teraz to niemożliwe bo...
kibic | *.pl | 14.09.2012 23:16
pracuje w Kielcach. Wenta wypowiadał się bardziej o przyszłości. Kolejne wybory za 4 lata i wtedy idę o zakład, że Wenta wystartuje.
Bogdan Prezesem
Komiks | *.pl | 14.09.2012 23:32
Bogdan powinien startować teraz, może coś by się w tym Związku zmieniło, bo z całym szacunkiem, ale co Kraśnicki robi dla rozwoju piłki ręcznej w Polsce - NIC. Teraz będą go wielbić, że doprowadził do zorganizowania ME 2016. Na ile jednak znam Bogdana Wentę to jest człowiekiem z ambicjami i z Kielc odejdzie jak dotrze do Final4 i wygra go :)
Andrzej Kraśnicki
P. | *.pl | 15.09.2012 09:57
a ja mam QUIZ dla fanów piłki ręcznej - jako że jak wynika z powyższego art wielkim sukcesem prezesa jest sukces w staraniach o organizację ME 2016 to moje pytanie brzmi: KTO BYŁ POMYSŁODAWCĄ ZORGANIZOWANIA W POLSCE IMPREZY RANGI MISTRZOWSKIEJ I JAKA BYŁA PIERWSZA REAKCJA PANA PREZESA KRAŚNICKIEGO NA TEN POMYSŁ ?
Prezes kto?
caro | *.pl | 15.09.2012 10:18
No tak koniecznie wybrać Kraśnickiego. Same sukcesy. Wyniki ekip młodzieżowych !!! Żeńska kadra kobiet!!! Konsekwentne rozmontowywanie mężczyzn (wybór trenera)!!! Nie zapominajcie kto reżyserował program 'Londyn 2012". Knoty, knoty, knoty. Można więcej ......
Sukces Krasnickiego
holendere | *.pl | 15.09.2012 14:18
staranie o ME 2016 roku trzeba zapisać na konto KRaśnickiego, czy sie to komus podoba czy nie. Natomiast reacka była taka anie inna - nie sztuka wygrac prawo organizacji, ale je zorganizować. Przekonała sie o tym Holandia...
piłka ręczna umiera
katowice | *.pl | 16.09.2012 13:43
jedynym sukcesem prezesa krasnickiego i jego świty jesy kupno uwaga za kilka ładnych baniek pałacu przy puławskiej 300. Panowie ładnie się bawią za grube pieniądze. Co ZPPR w ostatnich latach zrobiła do polskich klubów? Co? Choć jedna sensowna rzecz! Czekam na odpowiedzi...
do katowice
wichmen plock | *.pl | 16.09.2012 21:45
nie jest tak źle. Ja bym nie mówił że umiera, ale ze nie wykorzystuje potencjału. A to duża różnica. Na zjeździe wyborczym w Jachrance powinna być kawa na ławę - kto co robił przez te cztery lata. Dla niektórych to była słaba niestety kadencja. Świadczy o tym ankieta, chyba że handball.pl manipuluje :((
.
zks | *.pl | 17.09.2012 17:33
przyznanie MR2016 wynikło z tego,że to piłka klubowa i prezesi Servas z Miszczyńskim mają głowę i odpowiednie pojęcie by zajmować się piłką ręczną. Ogólnie wyznacznikiem pracy zarządców ZPRP niech będzie stan szkolenia młodzieży, brak zmienników dla odchodzących seniorów, fatalne działania promocyjne i marketingowe. Ja ogólnie dałbym za całokształt jakies 2+.
do caro
nafciarz | *.pl | 17.09.2012 17:45
gwoli ścisłości za brak naszych szczypiornistów na IO w Londynie nie odpowiada Kraśnicki tylko Bogdan Wenta,którego błąd (nie wzięcie czasu i stracenie 2 bramkowej przewagi na 40sec przed końcowym gwizdkiem) zaprzepaścił marzenia szczególnie tak zasłużonych graczy jak M.Lijewski,K.Bielecki,A.Siódmiak,B.Jurecki,M.Jura
sik czy G.Tkaczyk.
przyznanie ME 2016
viola | *.pl | 17.09.2012 19:35
mylisz kolego pojęcia - to są koalicje krajów i działaczy. To jest pierwsza poważna rzecz, która udało się osiągnąć ludkom z ZPRP, niestety poza tym w okresie pięciu lat nie ma żadnych spektakularnych sukcesów, naprawdę trudno wymienić - no chyba że pałac przy puławskiej za 8 mln pln...
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens