Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Ogólnopolski Turniej Masters w Kaliszu - powrót do źródeł!
26.08.2020 22:48 Źródło: inf. własna/ mat. prasowe
komentarzy 0

W najbliższą sobotę w Kaliszu dojdzie do bezprecenbdesowego wydarzenia. W stolicy polskiego szczypiorniaka zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Masters. Oldboje jak na tradycjojnalistów przystało będą walczyć na... trawiastym boisku i szmacianką! Oczywiście w 11-stosobowych składach!

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Już rok temu w Kaliszu rozegrano pierwszy mecz w szmaciankę na trawie w 11-stoosobowych składach. Pomysł chwycił i teraz z jednego towarzyskiego spotkania, zrobił się towarzyski... turniej.

 

RELACJA LIVE Z TURNIEJU - zobacz tutaj!


- W zeszłym roku z inicjatywy Edwarda Prusa i KPR Szczypiorno Kalisz zagraliśmy już taki mecz w Szczypiornie na terenie  parku. Decyzja o organizacji turnieju zapadła po walnym zgromadzeniu członków KPR Szczypiorno Kalisz, a wszyscy uznaliśmy, że to świetny pomysł. Teraz impreza odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki  w Warszawie o/Kalisz, a więc na terenie dawnego obozu, gdzie zaczęto grać w Szczypiorniaka. Pomysł poparł kanclerz mjr. Piotr Sękowski oraz rektor płk dr Marcin Strzelec, doprowadzając do porozumienia o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, a Stowarzyszeniem KPR Szczypiorno Kalisz - mówi handball.pl Jarosław Łuczak, który prężnie działa w kaliskim środkowsku mastersów.


Udział w turnieju potwierdziły cztery drużyny męskie: Old Ostrowia, Redaktorzy i Przyjaciele, KPR Szczypiorno Kalisz oraz Azja Team Wrocław. Organizatorzy zaprosili też dwie kobiece ekipy: Viktoria Team i Olimpię Oborniki Śląskie. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 9.00. 


Jedyny tego rodzaju Turniej w Polsce celem nadrzędnym tej imprezy jest utrwalenie faktu, iż tu narodził się SZCZYPIORNIAK.
Jarosław Łuczak, Szczypiorno Kalisz
W programie turnieju organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji: poczęstunek, grochówka z wojskowej kuchni polowej, którą osobiście przygotuje Edward Prus. Darmowe lody, ciastka dla dzieci, bramka do ćwiczenia celności rzutów. W trakcie turnieju odbędą się konkursy, w których dzieci będą mogły wygrać nagrody.


- Jedyny tego rodzaju Turniej w Polsce celem nadrzędnym tej imprezy jest utrwalenie faktu, iż tu narodził się SZCZYPIORNIAK. W przerwach pomiędzy rozgrywkami uczestnicy będą mogli odwiedzić siedzibę KPR Szczypiorno Kalisz czyli muzeum Szczypiorniaka, które ma być oficjalnie otwarte późną jesienią. Zawody rozgrywane będą na powietrzu, na luzie i ma to być przede wszystkim dobra zabawa. Swój mecz rozegrają również dzieci ok godz. 11.30. Po meczu najmłodsi dostaną prezenty ufundowane przez Radę Osiedla Szczypiorno, prazesa MKS Kalisz Błażeja Wojtyłę, dostaną też medale które ufundowała i obiecała wręczyć  osobiście pani Karolina Pawliczak, poseł na Sejm - zdradza szczegóły zawodów Jarosław Łuczak.

 

Patronat medialny nad turniejem objął wortal handball.pl. W sobotę w tym artykule zostanie udostepniony LIVE video stream z turnieju w Kaliszu, który każdy kibic piłki ręcznej w wydaniu RETRO będzie mógł obejrzeć.

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens