Handball.pl
A A A
Piłkarz ręczny Pabiksu walczy o zdrowie - Ty też możesz mu pomóc!
25.09.2015 14:17 Źródło: inf. własna/TVP Regionalna/TVP Info
komentarzy 2

25-letni Łukasz Miller z Pabiksu Pabianice walczy o powrót do zdrowia. Pod koniec wakacji uległ ciężkiemu wypadkowi, skacząc do wody. Choć lekarze dawali mu znikome szanse na przeżycie, to dzięki silnemu organizmowi przetrwał najbardziej dramatyczny okres. W staraniach o powrót do zdrowia wspierają go rodzice, przyjaciele oraz koledzy klubowi z Pabiksu.
 

Sprawą Łukasza zainteresowała się TVP, która wyemitowała materiały w swoich programach (Fot. TVP Regionalna)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Do nieszczęśliwego wypadku doszło pod koniec sierpnia tego roku. - Dzień wcześniej robiłem fikołka w wodzie i zawadziłem głową, bolało mnie, ale jak każdy facet powiedziałem sobie, że poboli i przestanie. Nazajutrz wskoczyłem do basenu i wtedy od razu przestałem czuć ręce i nogi - relacjonuje feralne dni Łukasz Miller, który pierwsze cztery doby po wypadku był w stanie śpiączki farmakologicznej.

- Lekarze dawali znikome szanse na przeżycie Łukasza. Dawali właściwie 1 promil szans - mówi Dariusz Miller, ojciec szczypiornisty.

Razem z mamą Iwoną Miller cały czas ćwiczą z Łukaszem. Wszystko po to, by młody sportowiec wrócił jak najszybciej do zdrowia.

- Wierzymy, ze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli pomóc jemu przede wszystkim, w tej trudnej drodze, walce, bo to będzie na pewno długa droga. To będzie trwało, a na to potrzebne będa środki - mówi Iwona Miller.

Łukasz obecnie ćwiczy dwa razy dziennie z rehabilitantami. Ma też zajęcia z rodzicami, którzy codziennie ćwiczą z nim w szpitalu.

 

Muszę dać radę, nie odpuszczę!
Łukasz Miller, Pabiks Pabianice
- Muszę dać radę, nie odpuszczę! - deklaruje Łukasz Miller, który jest znany, że na boisku jako kołowy zawsze miał trudne boje z rywalami. Teraz toczy najtrudniejszy bój w swoim życiu.

- To jest człowiek, który będzie walczył do upadłego, jest wiecznie zmotywowany. Na pewno się nie podda, ale w tej walce trzeba mu pomóc, także finansowo - mówi Angelika Witerska, dziewczyna szczypiornisty Pabiksu.

Wypadek mocno poruszył też cały klub, w którym jako człowiek i sportowiec wychowywał się Łukasz Miller.

- Co ja Panu powiem, widać po mnie, że to był szok. Traktuję wszystkich chłopaków jak swoje dzieci, on był u mnie od początku. Wydawało mi się, że jestem twardzielem, ale takie sytuacje zmieniają wszystko - mówi ze łzami w oczach Włodzimierz Stawicki, trener drużyny Pabiksu.

Łukasza wspierają także mocno koledzy z drużyny.

- Łukasz nigdy się nie obijał na treningu. Po każdych zajęciach jego koszulkę można było wyżymać - tłumaczy Adam Pietrzykowski, który dzielił z nim pozycję obrotowego w Pabiksie. - Nie raz, nie dwa go odwiedziliśmy i wiemy, że jest w bojowym nastawieniu, tak jak na boisku - dodaje Marcin Trojanowski.

- Mieliśmy taką zasadę, że jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - deklaruje Włodzimierz Stawicki, a jego podopieczni udowadniają, że piłka ręczna łączy ludzi w nawet najbardziej dramatycznych sytuacjach.

Przyjaciele cały czas wspierają Łukasz Millera w powrocie do zdrowia. Założyli specjalny Fanpage - Przyjaciele na Łukasza, na którym dopingują swojego kolegę. W specjalnych kartoniadach przekazują mu informacje, by wytrwał w walce o powrót do zdrowia.

- Ma walczyć i ja mu to mówię. Bo jak nie, to go potraktuję jak na treningach - mówi Włodzimierz Stawicki i jego zawodnik nawet na szpitalnym łóżku wypełnia polecenia trenera.

- Widać już spięcie mięśni na bicepsie, robię to już sam. Będzie lepiej - mówi optymistycznie Łukasz.

Na rehabilitację potrzebne są pieniądze dla Łukasza Millera, które oficjalnie zbiera Fundacja Zielony Przylądek z Dobronia. Każdy może wesprzeć szczypiornistę w walce o powrót do sprawności. Ty też!

FUNDACJA ZIELONY PRZYLĄDEK

Brogi 2, 95-082 Dobroń
Bank BGŻ

nr konta: 47 2030 0045 1110 0000 0262 5340
z dopiskiem "Dla Łukasza”

 

Zobacz materiał o Łukaszu Millerze w TVP Regionalna (TVP Łódź)

Zobacz materiał o Łukaszu Millerze w TVP Info! (początek programu)

oceń + 6 (6 głosów)
 
podziel się artykułem
2
Łukasz dasz radę!
zKatowic | *.pl | 23.09.2015 15:21
Łukasz dasz radę!
Lukasz
vicky | *.pl | 23.09.2015 17:23
trzymamy kciuki... powrót do zdrowia jak najszybciej
www.czesciauto24.pl
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens