Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Pokaz street handballu w Świętochłowicach
16.09.2010 15:55 Źródło: zprp.pl
komentarzy 0

 

Street handball czyli uliczna piłka ręczna zdobywa coraz większą popularność w Europie. Ta prosta zabawa dla dzieci i młodzieży po raz pierwszy w Polsce została zaprezentowana na początku września w Świętochłowicach przez szczypiornistki MUKS "Skałka-Śląsk".

 
 
Zasady gry zostały opracowane w Danii. Mówił o tym podczas spotkania honorowy gość - Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który jest wielkim zwolennikiem tej dyscypliny w naszym kraju.
Zespoły z reguły liczą po czterech zawodników. Mecze odbywają się do jednej małej bramki (swoboda jej wymiarów np. 1x2 m), pole bramkowe jest zmniejszone. Inne zasady to gra bez fizycznego kontaktu, zielona, specjalna, bardzo miękka piłka pozwalająca na chwyt bez względu na wielkość dłoni, bez kozłowania z możliwością wykonania trzech kroków, bramkarz to rotowany gracz z pola, bez sędziów - zawodnicy sami ustalają moment przewinienia i zmianę zespołu posiadającego piłkę. 
 
Prezentacja pokazała podstawowe zalety tej propozycji, które polegały na formie zabawy, budującej współpracę trójki-czwórki dzieci/młodzieży dla uzyskania efektu jakim jest zdobycie bramki oraz jej prostotę i naturalność (bieganie, podanie, chwyt, rzuty nie wymagające specjalnie techniki operowania piłką). Ponadto zabawa ta nie wymaga zbyt dużo powierzchni i może być realizowana w zasadzie w każdym miejscu np. w hali czy na dworze.
 
Nad sprawnym przeprowadzeniem pokazu czuwał trener Helmut Książek. Szkoleniowiec najpierw zgłębiał wiedzę teoretyczną, a dzień przed samymi zawodami przekazywał swoim zawodniczkom wiedzę praktyczną. Trzeba także wspomnieć o głównym organizatorze spotkania Krystynie Rawskiej, prezes Stowarzyszenia "Aktywni dla Świętochłowic”.
Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens