Handball.pl
Super Globe 2015: Barcelona na podium - złoto dla Fuchse (wideo)
10.09.2015 18:29 Źródło: inf. własna/IHF

Kamil Syprzak zdobył brązowy medal klubowych Mistrzostw Świata, które rozgrywane są w Katarze. W małym finale drużyna Polaka - FC Barcelona Lassa - pokonała Sydney University Club, w którym zagrało dwóch polskich zawodników: Mateusz Kroczek i Tomasz Szklarski. Złoto zdobyli szczypiorniści Fuchse Berlin, którzy po dwóch dogrywkach w finale ograli MKB-MVM Veszprem.

Kirył Lazarov pomyli się za chwilę z rzutu karnego (Fot. IHF)

Początek małego finału był bardzo obiecujący dla ekipy z Sydney. Akademicy - dzięki bramkom Bonnina, Llorente i Rui – prowadzili w 10-tej minucie 6:3.

Jednek od tego momentu lepiej zaczęła grać Barcelona. Ekipę z Hiszpanii poderwał do walki Gurbindo i po pięciu golach z rzędu to Duma Katalonii prowadziła 8:6. Sydney dotrzymywało kroku Barcie do 22 minuty spotkania. Wtedy znów nastąpiła seria faworyta meczu, który skończył pierwszą połowę 15:10.

Barcelona nie poprzestała na tym i bardzo szybko zaczęła jeszcze bardziej powiększać przewagę na początku drugiej połowy. W 41 minucie po rzucie Entrerriosa zrobiło się już 20:11. Sydney pozbierało się jednak na chwilę po tym kryzysie i zniwelowało straty do sześciu goli.

Jednak Barcelona wzmocniła środek obrony, przez którą niepotrzebnie grali rozgrywający Sydney Unit Club, zapominając o skrzydłach. To spowodowało, że Barca szybko wzuskiwała piłki i grała szybkie kontry, które na bramki zamieniali skrzydłowi – Victor Tomas i Aitor Arino.

W 52 minucie Barcelona osiągnęła największą przewagę 26:15 i było jasne, że niespodzianki nie będzie. Skończyło się na 30:20.

Polscy zawodnicy też zapisali się w bramkowych statystykach. Mateusz Kroczek na początku drugiej połowy rzutem ze skrzydła pokonał Pereza de Vargasa, a Tomasz Szklarski pod koniec spotkania wykorzystał rzut karny.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał jednak Kamil Syprzak. Choć nie zdobył bramki, to grał w obronie i ataku Dumy Katalonii.

Po tym zwycięstwie ludzie w Bundeslidze nabiorą jaszcze większego szacunku do Fuche Berlin. Wygraliśmy z potęgami piłki ręcznej- Barceloną i Veszprem – finalistami EHF Ligi Mistrzów.
Petar Nenadić, rozgrywający Fuchse Berlin
Niesamowicie emocjonujące widowisko stworzyli  piłkarze ręczni Fuchse Berlin i MKB-MVM Veszprem, którzy zagrali o złoty medal klubowych Mistrzostw Świata.

Od początku spotkania inicjatywę przejął były klub Bartłomieja Jaszki. Berlińczycy prowadzili jedną, dwiema bramkami, ale Veszprem kilkakrotnie dochodziło rywala. Do przerwy Fuchse prowadziło 15:13.

Veszprem znakomicie weszło w drugą część gry. Sygnał do ataku dał Renato Sulić i Mate Lekai. Po ich golach MKB wyszło pierwszy raz w meczu na prowadzenie (16:15).

Sytuacja się odwróciła i to Lisy zaczęły gonić rywala. Dogoniły po trzech kwadransach. Stało się to za sprawą Tonnesena, który w 47-ej minucie wyprowadził Fuchse na prowadzenie 21:20.

Do końca spotkania drużyny pilnowały wyniku i mecz w podstawowym czasie gry zakończył się remisem 24:24.

Dogrywkę lepiej zaczęli zawodnicy z Węgier. Po golach Silicia i Chemy Rozdrigueza prowadzili 26:24. Fuchse zdołało wyrównać.

Znów trafił rewelacyjny Tonnesen, a sześć sekund przed końcem dogrywki trafił Vuković (26:26).

Potrzebna była jeszcze jedna dogrywka, a w niej ciężar zdobywania goli znów wziął na siebie Tonnesen. Jego dwa gole spowodowały prowadzenie 28:26. Węgrzy odpowiedzieli tylko jedną bramką Ugalde dopiero w ostatniej minucie drugiego dodatkowego czasu gry.

Fuchse wygrało 28:27 i razem z bardzo dobrze spisującym się w bramkę Peterem Stochlem rozpoczęło szaleńczy taniec radości.

- Czuję się znakomicie. Po tym zwycięstwie ludzie w Bundeslidze nabiorą jaszcze większego szacunku do Fuche Berlin. Wygraliśmy z potęgami piłki ręcznej-  Barceloną i Veszprem – finalistami EHF Ligi Mistrzów. Jestem dumny ze swojego zespoły z siebie i z każdej osoby zaangażowanej w działalność naszego klubu - powiedział rozgrywający Fuchse Petar Nenadić, który przed transferem do Niemiec z powodzeniem grał w Orlen Wiśle Płock.

[wideo] Fuchse Berlin zdobyło Super Globe 2015 - zobacz skrót meczu!