Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Sydney Uni jedzie do Europy - "Kangury" szukają nowych graczy (wideo)
22.10.2015 14:12 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Po niespodziewanym czwartym miejscu w IHF Super Globe, oficjalnych klubowych mistrzostwach świata w Katarze, Sydney Uni Handball Club przyjeżdża w grudniu po raz pierwszy w historii na występy w Europie. Mistrz Australii ma również nadzieję pozyskać zawodników z Europy, by zasilili szeregi akademików z Sydney w przyszłym roku dzięki nowym stypendiom.
 

Drużyna Sydney Uni przed wyjazdem na IHF Super Globe 2015 (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Po kilkuletniej dominacji w rozgrywkach australijskich rok 2015 był przełomowy dla klubu. Sydney Uni mocno zaznaczyło swoją obecność na arenie międzynarodowej. Studencki klub wygrał z ubiegłorocznym finalistą Super Globe Al Sadd z Kataru w ćwierćfinale, co pozwoliło mu zagrać przeciwko MKB Veszprem w półfinale turnieju.

 

W meczu z węgierskim gigantem Australijczycy zaskoczyli wszystkich. Walczyli dzielnie, nie pozwalając oddalić się rywalowi na więcej niż dwie bramki aż do 50 minuty meczu. Wtedy dużo bardziej doświadczony Veszprem pokazał zabójczy finisz. W meczu o brązowy medal Sydney uległo najlepszej klubowej drużynie Europy - Barcelonie 20:30.

Australijczycy podbudowani ostatnimi sukcesami przyjeżdżają w grudniu do Europy po raz pierwszy w historii klubu.

 

- Dla nas najważniejsze z tego wyjazdu jest zebranie międzynarodowego doświadczenia, a nie ma lepszego miejsca dla piłki ręcznej niż Europa - powiedział kapitan Sydney Uni Tomasz Szklarski.

 

Dla nas najważniejsze z tego wyjazdu jest zebranie międzynarodowego doświadczenia, a nie ma lepszego miejsca dla piłki ręcznej niż Europa.
Tomasz Szklarski, kapitan Sydney Uni HC
- Zostaliśmy zaproszeni do Holandii na bardzo mocno obsadzony turniej Limburgse Handball Dagen, który rozpoczyna sie zaraz po świętach w Sittard, gdzie zagramy z klubami z Norwegii, Hiszpanii, Portugalii i Holandii. Natomiast tuż przed świętami będziemy grali kilka meczów towarzyskich w Niemczech i Francji - mówi handball.pl polski szczypiornista grający w Sydney.

Studenci będą również występować w roli ambasadorów Uniwersytetu w Sydney, który wspiera rozwój piłki ręcznej w tej części świata. Władze Uniwersytetu chcą zaproponować stypendium dla jednego zawodnika z zagranicy na okres jednego semestru, a dla drugiego zawodnika oferują profesjonalny kurs języka angielskiego.

- Chcemy przydzielić te stypendia dla dwóch mocnych zawodników z doświadczeniem w czołowych ligach - powiedział trener zespołu Adam Molenda.

 

- Bardzo liczę na odzew od polskich zawodników, którzy - tak jak Tomasz Szklarski chcą studiować i mieszkać w naszym pięknym mieście. Oczywiscie z nowymi graczami chcemy jeszcze raz awansować do Super Globe, gdzie w tym roku kluczowym zawodnikiem byl Mateusz Kroczek z Przemyśla - mówi handball.pl Molenda.

- Oferta jest nie tylko atrakcyjna sportowo. Sydney University jest w pierwszej pięćdziesiątce uczelni na świecie, a na kursy językowe co roku przyjeżdża kilkanaście tysięcy studentów z całego świata - dodaje szkoleniowiec handbalilistów z Sydney.

Wszyscy zainteresowani współpracą sportową i naukową z Sydney University Handball Club proszeni są o kontakt z klubem pod adresem email: info@sydneyunihandball.com  

 

[wideo] Zobacz wygraną Sydney Uni z Al Sadd z Kataru w ćwierćfinale IHF Super Globe!

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens