Handballowe zeszyty - apsek
Handball.pl
A A A
Sydney Uni szykuje się na Super Globe - "celem pierwsza wygrana"
24.06.2015 12:23 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Piłkarze ręczni Sydney Uni HC wygrali kolejny raz Mistrzostwa Oceanii i zakwalifikowali się tym samym do prestiżowych rozgrywek IHF Super Globe - nazywanych nieoficjalnie klubowymi mistrzostwami świata. W ekipie z Sydney jest dwóch Polaków. Na lewym skrzydle gra Tomasz Szklarski, a w sztabie trenerskim pracuje Adam Molenda.
 

Tomasz Szklarski i Adam Molenda dumnie prezentują trofeum za zdobycie tytułu Mistrza Australii (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Sydney Uni Handball Club kontynuuje swoją dominacje na australijskiej scenie piłki ręcznej. Akademicy dodali kolejny tytuł do już pokaźnych osiągnięć.

 

Drużyna jest prowadzona przez niemieckiego trenera Philipa Endersa, a pomaga mu polski asystent Adam Molenda.

Sydney Uni wygrało najpierw z drużyna z Nowej Kaledoni AS Dumbea, po czym nie dało żadnych szans w finale ekipie St Kilda Malbourne, wygrywając 23:16.

- Pierwszy z celów założonych na ten sezon został osiągnięty. Dalsze przygotowania do klubowych mistrzostw świata w Katarze będą miały na celu  poprawę wyników z poprzednich lat na tym samym turnieju. Celem jest wygranie pierwszego meczu na arenie międzynarodowej - mówi handball.pl Adam Molenda.

Przypomnijmy w zeszłym roku Sydney Uni byli bliscy sprawienia niespodzianki przegrywając zaledwie jedną bramką (24:25) z katarską drużyna Al Ahli.

 

Zamierzamy pokazać podczas IHF Super Globe, że nasza dyscyplina sportu poczyniła duże postępy w Australii i zasługuje na uznanie.
Adam Molenda, II-gi trener Sydney Uni Club
Jeszcze jedno osiągniecie zasługuje na uwagę, w którym Australijczycy utrzymywali bliski kontakt bramkowy z Barceloną, a wynik po pierwszej połowie był 12:15. Marzeniem byłaby wyrównana walka do końca z aktualnym zwycięzcą EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

W 2015 roku Sydney Uni chce zrobić kolejny krok w popularyzacji piłki ręcznej na Antypodach, mimo, że w 2014 australijski handball otrzymał potężny cios od IHF-u, który wykluczył reprezentację Australii z MŚ w Katarze.

- Zamierzamy pokazać podczas IHF Super Globe, że nasza dyscyplina sportu poczyniła duże postępy w Australii i zasługuje na uznanie. Tak jak w poprzednich latach pół składu się zmieniło, po tym jak studenci z Europy wrócili do swoich krajów, a gracze z Australii próbują swoich sił w klubach europejskich - mówi nam Molenda, który został zaangażowany jako II szkoleniowej ekipy mistrza Australii.

Sydney Uni Handball planuje także tournee po Europie, w którym australijska drużyna zagra w turnieju w Holandii, a także rozegra kilka meczów kontrolnych z ekipami z niemieckiej Bundesligi.

oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens