Handballowe zeszyty - apsek
Handball.pl
A A A
Szczypiorno Cup 2015 - uwertura do 100-lecia polskiego handballu
30.07.2015 19:29 Źródło: inf. własna
komentarzy 1

Wielkimi krokami zbliża się II Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup 2015. Organizatorzy zapewniają, że juz wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a zawody są kolejnym etapem do rozwoju tej inicjatywy w przyszłości. Turniej ma być także jednym z elementów obchodów 100-lecia polskiej piłki ręcznej. O drugim turnieju Szczypiorno Cup który zostanie rozegrany w dniach 31 lipca - 2 sierpnia, rozmawiamy z Danielem Pawlakiem i Krzysztofem Walczakiem - osobami odpowiedzialnymi za organizację zawodów.

 

Daniel Pawlak (z lewej) i Krzysztof Walczak zapewniają, że Szczypiorno Cup to najlepszy towarzyski turniej na przełomie letnich miesięcy w Polsce (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Handball.pl: Jak idą przygotowania do Szczypiorno Cup 2015?


Daniel Pawlak, Krzysztof Walczak (organizarzorzy Szczypiorno Cup): Na trzy tygodnie przed turniejem wszystko jest przygotowane, czekamy na przyjazd drużyn, hala oraz baza noclegowa jest gotowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.


Mówicie o kibicach, to jakiej spodziewacie się frekwencji?


- Postanowiliśmy w tym roku zrobić wszystko, aby  zapełnić halę, przekazaliśmy karnety dla klubów biorących udział w turniej, a także dla uczniów szkół w których są klasy sportowe o  profilu piłki ręcznej,  Obniżyliśmy także ceny biletów, wprowadziliśmy bilety ulgowe oraz karnet trzydniowy, który kosztuje tylko 50 PLN na dziewięć spotkań. Myślimy, że działania te wpłyną na większą frekwencję.


Czy można w takim razie kupić jeszcze bilety - w sklepach stacjonarnych czy też przez internet?


- Bilety są dostępne na stronie www.bilet.pax.pl oraz na stronie www.szczypiornocup.pl, a także w kasach hali Kalisz Arena w dniu turnieju.


- Dodatkowo na tydzień przed turniejem będzie można kupić bilety w galerii  Amber Kalisz oraz w galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim.
 

Jakie atrakcje przygotowujecie dla kibiców, którzy zdecydują się  przyjechać na turniej Szczypiorno Cup 2015?
 

- Poza bardzo wysokim poziomem sportowym turnieju na kibiców czekają niesamowite atrakcję takie jak możliwość spotkanie i otrzymania autografu od zawodników czy zrobienie sobie zdjęcia, możliwość złapania piłek z autografami rzucanych przez zawodników oraz konkursy z nagrodami ufundowanymi przez firmę Hummel oraz organizatorów turnieju .


- Do dyspozycji kibiców przygotowaliśmy miasteczko turniejowe w którym, firma Folwark Polski zadba o to, aby każdy uczestnik turnieju mógł coś zjeść lub wypić.


Czy w związku z ruchami transferowymi w klubach na turnieju pojawią się nowe twarze, co widać na nowym plakacie awizującym Szczypiorno Cup 2015?


- Władze wszystkich klubów uczestniczących w turnieju zapewniły nas, że przyjadą w najsilniejszych składach. Na turnieju zobaczymy reprezentantów Polski taki jak Bartosza Jureckiego, Tomasza Rosińskiego, Rafała Glińskiego oraz Marcina Lijewskiego.


- Kibice zobaczą w akcji także reprezentantów Niemiec takich jak Paul Drux, Fabian Wiede, reprezentantów Czech takich jak Jakub Krupa, Leos Petrovsky, czy Chorwata  Jakova  Gojuna. Poza nowymi twarzami w turnieju zagrają znakomici zawodnicy, których mogliśmy podziwiać w zeszłym roku. To będzie twarde granie w środku lata.


Szczypiorno Cup to spory wysiłek organizacyjny i finansowy. Czy macie wsparcie od lokalnych władz?


- Zarówno w poprzednim roku jak i w tym bardzo mocno wspiera nas miasto Kalisz, a w tym roku dołączyły także  władze miasta Ostrowa Wielkopolskiego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki temu możemy dynamicznie rozwijać naszą inicjatywę.
 

Panowie jakie macie ambicje w związku z organizacją Szczypiorno Cup. Po pierwszym turnieju, przyszedł czas na drugi, ale z tego co wiemy, plany są dużo większe?


- Pokazaliśmy, że pod względem organizacyjnym i sportowym I Turniej okazał się wspaniałym widowiskiem. W przyszłości planujemy organizację turniejów na jeszcze wyższym poziomie i będziemy starali się, aby do południowej Wielkopolski przyjechały  najlepsze drużyny klubowe na świecie.


- Dodajmy, że prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Pan Andrzej Kraśnicki w 2018 roku w Kaliszu odbędą się obchody 100-lecia powstania piłki ręcznej w Polsce, w którym zagrają reprezentacje narodowe. A to będzie już wielka sprawa. Teraz jednak skupiamy się na Szczypiorno Cup 2015, na który jeszcze raz zapraszamy kibiców z całej Polski.  

oceń + 5 (5 głosów)
 
podziel się artykułem
1
Dobra robota
wojxiechar | *.pl | 15.07.2015 20:51
panowie dobra robota, za kula lat jak tak dalej będziecie się rozwijać, to jeszcze więcej ekip do Was przyjedzie, pozdrowienia z Gdańska
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens