Handballowe zeszyty - apsek
Handball.pl
A A A
TAPR 2017: drużyny z Zielonej Góry i Gdańska najlepsze
26.01.2017 17:27 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W miniony weekend w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się dwudniowy Turniej Amatorskiej Piłki Ręcznej. Łącznie rywalizowało aż dziesięć drużyn. Sześć męskich i cztery żeńskie. Pierwszy dzień przyniósł kilka ciekawych rozstrzygnięć, które jak się później okazało przełożyły się na końcową klasyfikację.

 

W Poznaniu podczas turnieju TAPR trwała ostra walka jak na MŚ 2017 we Francji (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W spotkaniu otwierającym turniej spotkali się gospodarze z ekipą z Kościana. Spotkanie trzymało w napięciu od początku do samego końca. Poznaniacy okazali się gościnni i dwa punkty pady łupem ich rywali. Wśród pań pierwsze zwycięstwo odniosły Amatorki ze Szczecina, które pokonały różnicą pięciu trafień Amatorki z Wrocławia.

 

Już pierwsze mecze pokazały kto będzie faworytem zawodów. Wśród kobiet prym wiodły zawodniczki Amatorskiej Drużyny z Gdańska, a wśród mężczyzn na parkiecie rządził zespół Pasjonat Zielona Góra. Zdarzały się również zaskakujące rozstrzygnięcia, takie jak wygrana drużyny Dąbrowy z faworyzowaną ekipą Handball Płock.

 

Kulminacja emocji miała nastąpić podczas ostatniego sobotniego spotkania. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Amatorów Piłki Ręcznej Poznań i Handball Gorzów Sport House Team. Drużyny już kilkukrotnie spotykały się na parkiecie i jak do tej pory zespół z Gorzowa nigdy nie schodził z boiska pokonany.

 

Nie inaczej było i tym razem. Mecz przyniósł mnóstwo emocji, było mnóstwo walki oraz kontrowersji. Poznaniacy mieli szansę na zwycięstwo, ale nie wykorzystali rzutu karnego w ostatniej minucie meczu i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Niedzielne mecze stały pod znakiem znakomitych akcji i fantastycznych obron bramkarzy.

 

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny Handball Kościan i Handball Gorzów Sport House Team. Z każdą minutą spędzoną na parkiecie gracze z Kościana prezentowali się coraz lepiej. Podbudowani dobrą postawą bramkarza wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca spotkania.

 

Kolejnymi ciekawymi meczami były półfinały kobiet, w których wygrały zawodniczki z Gdańska i Wrocławia. W śród mężczyzn stało się jasne, że końcową klasyfikację wygrają gracze z Zielonej Góry. W innych spotkaniach, dzięki remisowi 19-19 z drużyną z Dąbrowy gracze Handball Kościan zapewnili sobie drugie miejsce, co okazało się sporą niespodzianką.

 

Następnie na parkiet weszły ponownie Anie. Rozegrane zostały mecze o brąz oraz mecz finałowy. Zawodniczki z Wrocławia zdobyły brąz, w finale gdańszczanki pokonały drużynę ze Szczecina. Ostatni mecz turnieju miał rozstrzygnąć kto zajmie 3. miejsce wśród mężczyzn.

 

Naprzeciw siebie stanęły ekipy Handball Płock oraz Amatorzy Piłka Ręczna Poznań. Po nerwowym początku w wykonaniu drużyny z Poznania, spotkanie wyrównało się. Amatorzy z Poznania grali coraz pewniej i skuteczniej, co pozwoliło wyjść na trzypunktowe prowadzenie.

 

Tego prowadzenia nie oddali już do końca i ostatecznie wywalczyli brązowe medale w TAPR17. Jednym z patronów medialnych imprezy był wortal handball.pl.

 

 

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens