Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
Handball.pl
A A A
Turniej Lajkonika - znów sportowy i organizacyjny sukces!
21.04.2012 09:23 Źródło: inf. własna/zprp.pl
komentarzy 3

Już 32-gi raz został rozegrany w Krakowie Międzynarodowy Puchar Lajkonika, w którym wystartowały 82 zespoły z Polski oraz z zagranicy - ze Szwecji, Czech, Litwy, Austrii i Ukrainy. Przez trzy dni (13-15 kwietnia) w sześciu halach najmłodsi adepci piłki ręcznej sprawdzali swoje umiejętności. Walczyli o puchary, które tradycyjnie przybrały postać Lajkoników – czytamy na oficjalnej stronie ZPRP.

 

Turniej Lakonika w Krakowie przyciąga mnóstwo drużyn z Polski i z zagranicy (Fot. T.Krzysztof)
Dołącz do nas na Facebooku!


Piłka ręczna rozwija się w różnych ośrodkach, na pewno wpływ na to miały sukcesy męskiej reprezentacji Polski. Do turnieju zgłaszają się zespoły z ośrodków, o których mało kto słyszał, przyjeżdżają do Krakowa i zajmują wysokie lokaty.


Tegoroczny pierwszy Lajkonik powędrował do najmłodszych dziewcząt Kusego Kraków, które prowadził Wojciech Miodoński. W najmłodszej kategorii triumfowali też chłopcy Kusego prowadzeni przez Bartłomieja Jarosza. W finale stoczyli pasjonujący bój z UKS 49 Białystok, wygrywając 18:17 i w końcówce broniąc się w sile czterech zawodników!
 

Bardzo dobrze zaprezentowały się zagraniczne zespoły, dzięki czemu polscy trenerzy mogli zaczerpnąć z innej myśli szkoleniowej. Bardzo podobał się występ drużyny dziewcząt z Austrii, które prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Dobrze zagrali nasi goście z Ukrainy, którzy awans do finału przegrali po dogrywce jedną bramką. W grze tych zespołów nie było przypadku.


Niezwykle ambitnie walczyli nasi goście ze Szwecji i Litwy, a zespół z Czech wygrał swoją konkurencję. Sport królował od wczesnych godzin porannych do wieczora, a o 20.00 13 kwietnia w piątek nastąpiło uroczyste otwarcie z fantastycznymi tańcami, pokazami gimnastyków, a wszystko zwieńczyły harce LAJKONIKA. Po sobotnich zmaganiach nikt kto zdrowy nie został w sali, bo odbywała się dyskoteka. Po sportowej walce był czas na integrację i nawiązywanie nowych znajomości.


Turniej Lajkonika ma swoją tradycję i do Krakowa przyjeżdżają najsilniejsze kluby. Organizacja takich zawodów jest dużym wyzwaniem, przede wszystkim od strony logistycznej jest to trudne zadanie.


Nad właściwą organizacją czuwała Dyrektor Z.S.O.S.nr 1 w Krakowie Dorota Sowa-Kołodziej, o finanse zadbał prezes SKS Kusy - Jan Sowa, a biuro zawodów prowadziła Małgorzata Mędrecka z Wojtkiem Marcinkiem. Swoją pracę włożyła Rada Rodziców, a wielkim poświęceniem wykazał się kierujący sędziami Paweł Franczak.


Nie sposób wymienić imiennie wszystkich zaangażowanych w prowadzenie turnieju, ale należy im podziękować. Organizatorzy wszelkie zgłaszane niedociągnięcia starali się eliminować i wyciągać wnioski na przyszłość, bo turniej się skończył, ale już oczekiwani są goście w 2013 roku.


Wyniki tegorocznej edycji:

Dziewczęta, rocznik 1999: 1. Kusy Kraków, 2. Zjednoczeni Lubrza, 3. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.


Chłopcy, rocznik 1999: 1. Kusy Kraków, 2. UKS 49 Białystok, 3. Orlik Świebodzin.


Dziewczęta, rocznik 1998: 1. MKS Karczew, 2. Gimjnazjum 5 Płock, 3. Kusy Kraków, 4. UKS 2 Nowy Sącz, 5./ UKS Wrocław, 6. ChKS Łódź.


Chłopcy, rocznik 1998: 1. UKS 9 Legnica, 2. Vive Kielce, 3. UKS Wilanów, 4. MKS Ciechanów,...6. UKS Krakowiak.


Dziewczęta, rocznik 1997: 1. HC Hlucin (Czechy), 2. Handball 28 Wrocław, 3. Kusy Kraków,...5. Dwójka Nowy Sącz, ...8. Kusy II Kraków, 9. SPR Olkusz.


Chłopcy, rocznik 1997: 1. Gimnazjum 5 Płock, 2. Kadra województwa świętokrzyskiego, 3. Kusy Kraków, 4. Vive Targi Kielce.


Dziewczęta, rocznik 1996: 1. Admira Wiedeń, 2. Kusy Kraków, 3. Gimnazjum 5 Płock, 4. MOSiR Łaziska Górne,...6. Kusy II Kraków.


Chłopcy, rocznik 1996: 1. PMOS Chrzanów, 2. Kadra województwa świętokrzyskiego, 3. Kusy Kraków.
 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
3
Błąd
Bylem więc wiem | *.pl | 21.04.2012 10:10
W roczniku 96 Kadra była pierwsza drugi Chrzanów a trzeci Melitopol
Błąd
Kadra. | *.pl | 21.04.2012 11:52
No Kadra była pierwsza a Chrzanów drugi.
bład
guest | *.pl | 21.04.2012 14:45
96 chłopcy 1. Kadra województwa świetokrzyskiego 2. PMOS Chrzanów 3. Kusy Kraków
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens