I Love Handball - Belka duza 2
ligi europejskie
A A A
Afera hazardowa we Francji - Nikola Karabatić zatrzymany! (wideo)
01.10.2012 11:58 Źródło: inf. własna
komentarzy 2

Niebywały skandal we francuskiej piłce ręcznej. Po ligowym meczu Montpellier HB z Paris Handball aresztowanych zostało kilku zawodników. Podejrzewani są oni o ustawienie ligowego meczu w ubiegłym sezonie pomiędzy Montpellier HB i Cesson Rennes.

 

Nikola Karabatić w drodze do samochodu francuskiej policji (Fot. YT)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


Chodzi przede wszystkim o gwiazdę francuskiej piłki ręcznej, jednego z najlepszych rozgrywających świata, Nikolę Karabatića, a także lewoskrzydłowego Samuela Honrubię. Jak podała agencja AFP zatrzymanych zostało

w sumie łącznie 17 osób, w tym aż dziewięciu zawodników! Siedmiu z nich gra w Montpellier, m.in. Tunezyjczyk Wissem Hmam, Michael Robin czy Słoweńcy Dragan Gajic i Primoż Prost.


Zawodnicy byli przesłuchiwani przez francuską policję, bo jej zdaniem dopuścili się ustawienia meczu z Cesson.

 

Ich bliscy lub żony postawili w zakładach pieniądze (po 5 000 euro) i dzięki zwycięstwu mogli zarobić po 200 000 tysięcy euro. Na podejrzaną liczbę zakładów zwrócili uwagę nadzorujący zakłady sportowe francuscy urzędnicy.

 

Wiadomo już, że zakłady były zwierane w trzech biurach bukmacherskich w Paryżu, jednym w Wielkiej Brytani i w jednym pobliżu Montpellier i Rennes. Oznacza to, że działo się to w sposób zorganizowany.


W minonym tygodniu aresztowano też trzech pracowników klubu z Montpellier. W kręgu podejrzeń jest w sumie około 17-stu osób. Wszyscy podejrzani mają już swoich prawników. Obrońca aresztowanych zawodników przyznał, że zawdonicy brali udział w zakłądach, ale... nie doszło do nielegalnego ustawienia meczu, w którym wygrało Cesson Rennes i utrzymało się we francuskiej ekstraklasie.


Ich sportowe wartości zabraniają im brać udział w zakładach. Oni to jednak uczynili, to był błąd. Będą to próbować wytłumaczyć
Jean-Yves Liendard, obrońca zawodników
- Ich sportowe wartości zabraniają im brać udział w zakładach. Oni to jednak uczynili, to był błąd. Będą to próbować wytłumaczyć - powiedział obrońca Jean-Yves Liendard.

 

- Oni jednak nie podarowali tego meczu przeciwnikom - dodał adwokat, choć trudno w to uwierzyć. Nikt nie ryzykowałby aż 5 tys. euro, nie mając pewności, że wygra w zakładach.

 

Z powodu kontuzji w tym meczu co prawda nie wystąpili bracia Karabatić, Mladen Bojinović, Vid Kavticnik i Samuel Honrubia. Ten fakt będzie prawdopodobnie linią obrony zawodników. Nie grali w meczu i nie mieli bezpośredniego wpływu na wynik.

 

Wszystko wkazuje na to, że Karabatić i spółka zostaną ukarani przed sądem, a także zawieszeni lub zdyskwalifikowani przez rodzimą federację, która zakazuje udziału w zakładach bukmacherskich zawodnikom i ich rodzinie, jeśli zakłady dotyczą meczów, w których grają.

 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń + 16 (16 głosów)
 
podziel się artykułem
2
ale sie wpier dolił po same pachy!
bert | *.pl | 01.10.2012 12:13
ale sie wpier dolił po same pachy!
upadek Karabaticia
bika | *.pl | 01.10.2012 12:26
już sie po tym nie podniesie, Francuzi, by zachować twarz, zdyskwalifikują go na kilka lat!
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens