Arka Gdynia bliska przełomu z Wisłą Płock
09.10.2018 19:49 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga

Arka Gdynia zaskoczyła Orlen Wisłę Płock bardzo dobrą postawą całej drużyny w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Choć ekipa z Trójmiasta przegrała siódmy mecz z rzędu w ekstraklasie, to postawy w starciu z "Nafciarzami" nie może się wstydzić. Jesli gdynianie będą grać w kolejnych meczach, to powinni zacząć punktować.

Arka Gdynia mocno postawiła się Orlen Wiśle (Fot. Grzegorz Jedrzejewski / 400mm.pl)

Pierwszą połowę obie drużyny szły równo. W 6 minucie był remis 4:4. Po golu Andersona Mollino, to Arka Gdynia górowała. Sytuacja ponownie się wyrównała, jednak za sprawą rewelacyjnej formy bramkarza Wisły, Adama Morawskiego różnica się zwiększyła na niekorzyść Arki, 10:13.

Świetną kondycją popisał się także bramkarz gdynian, Mateusz Zimakowski, który zachwycająco bronił bramki przed rywalami. Na przerwę drużyny zeszły z wynikiem 12:14 dla Wisły Płock.

Druga połowa rozpoczęła się udanym atakiem Jacksona Souzy ustalając wynik 13:14, po czym znowu w obronie popisał się Zimakowski. W 32 minucie Wisła doprowadziła do wyniku 13:15. W 43 minucie wynik był już 17:24 dla Wisły.

Arka Gdynia jednak nie podupadała na duchu, jak to bywało w drugiej połowie, a walczyła i prezentowała konsekwentne zagrania na bramkę, w efekcie czego mecz zakończył się wynikiem 27:31 dla Orlen Wisły Płock.

Wśród zawodników Arki Gdyni zdecydowanie wyróżnił dziś się Mateusz Zimakowski, Kelian Janikowski i Jakub Olszewski. Z kolei z Wisły Płock za duże brawa zasłużył bramkarz Adam Morawski.

Arka Gdynia - Orlen Wisła Płock 27:31 (12:14)

Arka: Zimakowski, Pieńczewski, Michalczuk – Ćwikliński 1, Mollino Da Silva 5, Jasowicz 1, Janikowski 4, Kamyszek 2, Klapka 1, Lisiewicz, Olszewski 2, Przysiek 3, Rychlewski 4, Souza 4

Wisła: Morawski, Wichary – Daszek 6, Racotea 4, Moya 2, Zdrahala 2, Obradović, Piechowski, Tarabochia 2, Mihić 7, de Toledo 2, Sulić, Mlakar 6, Fabianowski