Lajkonik Cup 2018
Wegrzy
Azoty drugim półfinalistą - druga porażka Wybrzeża
26.04.2017 20:15 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Azotów Puławy awansowali do półfinałów PGNiG Superligi. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonali Wybrzeże Gdańsk 28:21. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsza była także ekipa z Puław.

Azoty zameldowały się w półfinale MP (Fot. Azoty Puławy)

Początek zawodów należał jednak do gości. Mające w pamięci wygrane zawody w rundzie zasadniczej Wybrzeże  wykorzystało kilka błędów Azotowców i szybko odrobiło straty z pierwszego meczu. W siódmej minucie po trafieniu Jacka Suleja gdańszczanie prowadzili 5:1.

Puławianie otrząsnęli się z początkowego marazmu i powoli zaczęli odrabiać straty. W 12 minucie po golu Rafała Przybylskiego goście prowadzili już tylko 6:4. Na remis kibice czekali jeszcze przez siedem minut. W 19 minucie do wyrównania doprowadził aktywny w tym fragmencie meczu Nikola Prce.

Do końca pierwszej odsłony trwała wymiana ciosów, którą minimalnym prowadzeniem zakończyli Azotowcy. Prowadzenie zapewnił Valentyn Koshovy, który w 30 minucie  obronił rzut karny egzekwowany przez Wojciecha Prymlewicza.

Koshovy dal próbkę swoich dużych umiejętności po przerwie. Wspomagany przez dobrze grającą defensywę puławian ukraiński bramkarz raz po raz zatrzymywał rzuty co raz bardziej zdenerwowanych i zrezygnowanych gdańszczan. Dość powiedzieć, że pierwszego gola po przerwie goście zdobyli dopiero w 42 minucie.

W tym czasie puławianie mieli już na koncie pięć trafień i ich prowadzenie wzrosło do sześciu goli. Takiej przewagi doświadczony zespół z Puław już nie wypuścił. Podopieczni Marcina Kurowskiego potrafili nawet  powiększyć prowadzenie do dziewięciu goli (52′ 25:16).

Ostatecznie brązowi medaliści poprzednich dwóch sezonów wygrali 28:21 po raz piąty z rzędu awansując do półfinału rozgrywek.

Azoty Puławy - Wybrzeże Gdańsk 28:21 (13:12)

Azoty: Bogdanow, Koshovy – Krajewski 6, Prce 5, Kuchczyński 4, Łyżwa 3, Przybylski 3, Kowalczyk 2, Jurecki 2, Sobol 1, Petrovsky 1, Orzechowski 1, Kubisztal, Grzelak, Masłowski, Śliwiński

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Niewrzawa 5, Podobas 4, Oliveira 2, Sulej 2, Prymlewicz 2, Kondratiuk 2, Abram 2, Skwierawski 1, Wróbel 1, Gauden, Woźniak, Kornecki

Źródło: Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl), Wybrzeże Gdańsk (wybrze-gdansk.pl)