Azoty pierwszym półfinalistą - Chrobry blisko odrobienia strat (wideo)
05.05.2018 14:59 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy/Chrobry Głogów

Azoty Puławy zostaly pierwszym półfinalistą PGNiG Superligi. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym gospodarze spotkania zremisowali z Chrobrym Głogów 24:24. O awansie zdecydowało wyjazdowe zwycięstwo puławian w Głogowie w pierwszym spotkaniu 26:25. Gościom do awansu zabrakło dwóch bramek.

Azoty lepsze od Chrobrego o jedną bramkę w dwumeczu (Fot. Azoty Puławy)

Widziane z Puław:

Pierwsze minuty gry upłynęły pod znakiem błędów obu drużyn w ataku i koncertu fauli ofensywnych. Wynik otworzył w 1 minucie Paweł Podsiadło, ale dwa kolejne trafienia to dzieło głogowian – Marka Świtały i Adama Babicza, dzięki czemu w 5 minucie goście wygrywali 2:1.

W kolejnych fragmentach meczu szalał miedzy słupkami puławskiej bramki Valentyn Koshovy, który raz po raz zatrzymywał rzuty przyjezdnych. Dzięki temu jego koledzy mogli wyjść na prowadzenie. W 16 minucie dzięki skutecznie zakończonej kontrze w wykonaniu Mateusza Seroki puławianie wyszli na prowadzenie 6:4.

I gdy wydawało się, że Azotowcy zaczną panować na parkiecie przytrafił im się, nie po raz pierwszy w tym sezonie ponad 10-minutowy przestój. Skrzętnie skorzystali z tego gości, którzy seriami zdobywali gole i w 26 minucie po trafieniu Dominika Płócienniczaka wygrywali 10:7, co oznaczało odrobienie strat.

Na szczęście dla miejscowych w ostatnich trzech minutach pierwszej odsłony przypomniał o sobie Marko Panić, którego celne rzuty wsparte golem Wladislawa Ostroushki pomogły Azotowcom zejść na przerwę ze stratą tylko jednego gola.

Druga odsłona była nie mniej nerwowa i zacięta. Już po kilkudziesięciu sekundach i golu Adama Skrabanii na tablicy wyników widniał remis po 11.  W 34 minutach po skutecznych rzutach Krzysztofa Łyżwy i Ostroushki miejscowi odzyskali prowadzenie (13:12). Nie na długo.

Po krótkiej wymianie ciosów w 41 minucie na prowadzeniu znów byli goście – dwa celne rzuty z rzędu zanotował Babicz i było 15:16.  Chrobry mógł uwierzyć w odrobienie strat kwadrans przed końcem gry, gdy po golu Jakuba Orpika wygrywał 18:16. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do 53 minuty (19:21). W ostatnich fragmentach meczu górę wzięło doświadczenie miejscowych.

W 55 minucie po trafieniu Nikoli Prce zanotowaliśmy kolejny remis (po 21). Puławianie nie pozwolili już gościom na więcej, a sami nie byli w stanie przechylić szali wygranej na swoją stronę i mecz zakończył się remisem po 24.

[wideo] Azoty TV: Azoty po rewanżu z Chrobrym

Widziane z Głogowa:

W Puławach, w meczu rewanżowym ćwierćfinałów MP Chrobry dał z siebie wszystko! Remis z Azotami wstydu nam nie przynosi, ale też nie daje awansu do dalszej części rozgrywek. Mimo, iż zagraliśmy bardzo dobre zawody, to gospodarze cieszą się z możliwości walki o medale.

Do Puław Chrobry pojechał mocno osłabiony. W Głogowie zostali między innymi Biegaj i Kapela, którzy po zabiegach przechdzą rehabilitację, aby w pełni sił zacząć przygotowania do nowego sezonu. Po naszej stronie protokułu wpisanych było więc 15 zawodników. Do meczu z Puławami łokcia lewej ręki nie wyleczył też Sadowski i ostatecznie na parkiet nie wyszedł.

Początek meczu to gra na remisie. Dobra gra Chrobrego w defynsywie i wreszcie 7:10 w 27. minucie spotkania. To był dla nas bardzo dobry wynik, ale do przerwy gospodarze dorzucili dwie bramki. Nadzieję na dobry wynik i happy end mieliśmy niemal przez całą drugą część meczu, tym bardziej, że pomimo krótkiej ławki walczyliśmy bardzo dobrze.

Po bramkach Świtały i Krzysztofika w 53. minucie było 19:21… byliśmy więc blisko. W końcówce zabrakło może trochę sił, może zrobiło się nerwowo i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Wracamy do Głogowa, kończymy sezon. Dobry sezon z 5. miejscem w rundzie zasadniczej.

[wideo] Chrobry TV: wypowiedzi po rewanżowym meczu z Azotami

Azoty-Puławy – Chrobry Głogów 24:24 (10:11)

Azoty: Koshovy, Bogdanov – Panic 7, Łyżwa 3, Skrabania 3, Podsiadło 2, Ostroushko 2, Prce 2, Gumiński 2, Masłowski 1, Jurecki 1, Seroka 1, Kuchczyński, Kowalczyk, Grzelak.

Chrobry: Stachera – Świtała 8, Babicz 4, Płócienniczak 3, Klinger 3, Krzysztofik 2, Wierucki 1, Tylutki 1, Orpik 1, Kubała 1, Rydz

[wideo] PGNiG Superliga TV: najładniejsze bramki z meczu Azoty - Chrobry

Źródło: Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl), SPR Chrobry Głogów (chrobryhandball.pl)