Azoty wciąż niepokonane - Szczecin nadal bez wygranej
13.09.2016 20:12 Źródło: inf. własna/Pogoń Szczecin/Azoty Puławy

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin doznali drugiej porazki w nowym sezonie PGniG Superligi. Portowcy ulegli przed własną publicznością Azotom Puławy 23:33, które umocniły się na prowadzeniu w tabeli grupy pomarańczowej.

ylko 20 minut wyrównanej gry oglądali kibice zgromadzeni w hali Azoty Areny. Decydujące momenty meczu zdarzyły się w ostatnich 10 minutach gry, kiedy to szczecinianie nie potrafili pokonać bramkarza gości, a w tym czasie przyjezdni rzucili ich, aż 6. Ostatecznie Sandra SPA Pogoń przegrała na własnym parkiecie 23 – 33 i w dalszym ciągu z zerowym dorobkiem okupuje dolne miejsca w tabeli.

Piłkarze ręcznie Sandra SPA Pogoni nie byli faworytem wtorkowego pojedynku, mająca aspiracje medalowe drużyna chciała udowodnić, że wraz z Bartoszem Jureckim w składzie nie są bez szans w walce o co najmniej srebrny medal mistrzostw Polski. Choć początek spotkania zupełnie tego nie zapowiadał.

Kapitalnie w bramce prezentował się Edin Tatar, a szeroką gamę rzutów ze skrzydła zaprezentował nieobecny z powodu kontuzji w Legionowie Dawid Krysiak. Wyrównana walka trwała do 20 minuty, wtedy to już do końca pierwszej połowy rzucali tylko goście i wyszli na prowadzenie do przerwy 17 – 10.

- Jechaliśmy do Szczecina z nastawieniem na ciężką walkę i taka w pierwszej połowie była, ale udało nam się odskoczyć na 5 – 6 pod koniec pierwszej połowy i ta gra już lepiej z naszej strony wyglądała – powiedział po meczu Piotr Masłowski.

W drugiej połowie Azoty zdecydowanie udowodniły już swoją wartość. Przewaga przez 30 minut oscylowała wokół 10 bramek, więc trenerzy zdecydowali się wprowadzić młodzież. W zwycięskiej drużynie nieźle wprowadził się Bartosz Kowalczyk, natomiast Adam Wąsowski w drużynie Sandra SPA Pogoni zaliczył debiut i pierwszą bramkę.

- To jest spełnienie moich marzeń, żeby zagrać w PGNiG Superlidze z chłopakami, cały czas się uczę gry w obronie, choć w ataku dostaje też swoje szanse. Zobaczymy jak będzie, jestem dobrej myśli – podsumował swój debiut Adam Wąsowski.

Ostatecznie gospodarze przegrali z Azotami Puławy 23 -33 i zainkasowali 2 punkty z racji obecności w innych grupach PGNiG Superligi.

Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 23:33 (10:17)

Pogoń:Tatar - Krysiak 5, Bruna 5, Zydroń 4, Kniazeu 3, Krupa 2, Zaremba 1, Jedziniak 1, Grzegorek 1, Wąsowski 1, Garbacewicz, Fedeńczak

Azoty: Bogdanow, Koshovy, Zapora - Łyżwa 6, Sobol 5, Krajewski 4, Prce 3, Przybylski 3, Masłowski 3, Kowalczyk 3, Skrabania 2, Grzelak 2, Jurecki 1, Kubisztal 1, Petrovsky, Kuchczyński

Źródło: Pogoń Szczecin (handball.szczecin.pl), KS Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl)