Azoty znów w brązie - Gwardia tuż za podium (wideo)
02.06.2018 17:59 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy/Gwardia Opole

Piłkarze ręczni Azotów Puławy zdobyli czwarty w historii brązowy medal MIstrzostw Polski. W rewanżowym meczu małego finału pokonali 31:26 u siebie Gwardię Opole. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Opolu także lepsi byli "azotowcy" (30:28).

Azoty Puławy i Gwardia Opole w tym sezonie walczyły o brązowy medal MP (Fot. KPR Gwardia Opole)

Widziane z Puław:

Od początku ostatniego w sezonie meczu Azoty-Puławy dominowały na parkiecie. Ambitni opolanie starali się niwelować różnicę bramkową, ale puławianie na wiele nie pozwolili. W efekcie Azoty-Puławy po raz czwarty z rzędu zdobyły brązowy medal, potwierdzając, że są trzecią siła w kraju.

Już w trzeciej minucie po golach skrzydłowych – Patryka Kuchczyńskiego i Wojciecha Gumińskiego, Azoty-Puławy powiększyły przewagę z pierwszego meczu o kolejne dwie bramki (2:0). Kolejne fragmenty meczu to wymiana gol za gol. Różnica bramkowa między dwiema drużynami wynosiła 1-2 gole.

Dopiero w 16 minucie gospodarze, niesieni fantastycznym dopingiem kibiców zbudowali trzybramkową przewagę (8:5), by cztery minuty później prowadzić już czterema golami (10:6). Była to najwyższa przewaga miejscowych, która dzięki ambicji Gwardii i celnym rzutom Przemysława Zadury i Mateusza Jankowskiego została przed przerwą zniwelowana do dwóch trafień.

W pierwszej minucie po przerwie goście złapali z Azotami-Puławy kontakt (14:13). Puławianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie i po golach Nikoli Prce i Adama Skrabanii znów różnica wynosiła trzy gole (16:13). Chwilę później pokazał się Marko Panić, którego dwa gole z rzędu wysforowały miejscowych na czterobramkowe prowadzenie (36′ 18:14).

Takiej straty Gwardia nie była już w stanie odrobić. Puławianie kontrolowali wynik i w najlepszym dla siebie momencie wyszli na pięć goli różnicy (43′ 24:19). Ostatni kwadrans to już walka z olbrzymim upałem i swoimi słabościami. Około 50 minuty kibice mogli już rozpocząć fetę.

[wideo] Azoty TV: brazowy medal dla Puław, Gwardia za podium!

Widziane z Opola:

W Puławach nasi szczypiorniści musieli odrabiać dwie bramki z pierwszego meczu, ale mecz zaczęli nie najlepiej. Po dwóch błędach, poprzeczce Zadury i kontrach gospodarzy przegrywali 0-2. Kolejne minuty były lepsze, ale nie udawało się dogonić faworyta. Okazje były, ale Zadura obił słupek, Mauer poprzeczkę, zanotowaliśmy też stratę.

Co prawda Malcher obronił karnego Gumińskiego, ale Bogdanow zatrzymał Mokrzkiego i Tarcijonasa. W efekcie w 16 minucie Panic podwyższył na 8-5. Przez kolejne półtorej minuty opolanie grali bez dwóch zawodników i to wykorzystał Jurecki trafiając na 10-6.

Gwardziści wrócili do gry po paradzie Malchera i poprzeczce Kowalczyka. W 25 minucie Zadura doprowadził do stanu 12-10. Dwóch bramek straty nie udało się zniwelować przed przerwą, gdyż swoich akcji nie zwieńczyli Siwak i Mokrzki.

Ten ostatni rzucił na 14-13 na początku drugiej połowy, ale więcej nie udało się zdziałać. Po słupku Jankowskiego podwyższył Skrabania (16-13), a po obronie Bogdanowa na 18-14 trafił Panic. Kolejne dwie kontry puławian zwieńczył Skrabania i było już 21-19. Obrona Malchera i szybka akcja Siwaka dały jeszcze nadzieję, że nie wszystko stracone, tyle że w osłabieniu nasz zespół popełnił dwa błędy w ataku.

Zrobiło się 26-21, a Koszowy posłał jeszcze piłkę do pustej bramki i było 30-24. Gwardziści walczyli do końca, ale musieli przełknąć gorycz porażki. Gratulacje dla Azotów i wielkie podziękowania dla całej opolskiej ekipy. To i tak był wasz sezon.

Azoty Puławy - Gwardia Opole 31:26 (14:12)

Azoty: Bogdanov, Koshovy 1 – Jurecki 7, Panic 7, Skrabania 4, Seroka 3, Kuchczyński 2, Prce 2, Gumiński 2, Podsiadło 1, Grzelak 1, Masłowski 1, Łyżwa, Titow, Kowalczyk

Gwardia: Malcher – Zadura 6, Mokrzki 4, Jankowski 4, Mauer 4, Siwak 3, Łangowski 2, Tarcijonas 2, Klimkow 1, Zarzycki, Dementev, Milewski

Źródło: KS Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl); KPR Gwardia Opole (kprgwardiaopole.com)