Brąz dla Stal Mielec - MMTS tym razem za podium
19.05.2012 21:17 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Tauron Stali Mielec zdobyli drugi w historii medal Mistrzostw Polski. W trzecim meczu małęgo finału PGNiG Supelrigi zespół trenera Ryszarda Skutnika pokonał MMTS Kwidzyn 33:27. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Stali nad MMTS-em.

Piłkarze ręczni Tauron Stali Mielec zdobyli drugi w historii klubu medal MP. Choć na koszulkach tęsknią za ty mtrzecim, najcenniejszym (Fot. T.Dębiec/Handball.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

Na ten medal mielecki szczypiorniak czekał aż 37 lat. W 1975 roku Stal wywalczyła wicemistrzostwo Polski. W tamtej drużynie grał obecny prezes klubu Antoni Weryński, który z równą determinacją walczył teraz aby jako działacz z klubem sięgać po triumfy.

Już długo przed meczem większość miejsc w hali była zajęta. Na trybunach było biało-niebiesko. Pojedynek z loży vipów oglądał m.in Dariusz Lubera, szef firmy Tauron, głównego sponsora Stali.

Mielczanie od początku zagrali z z determinacją, obejmując szybko prowadzenie. Ostatni remis w tym meczu to 6:6 w 13 minucie. Kwidzynianie odrobili stratę dwóch bramek grając w liczebnej przewadze.  Później dominowali już gospodarze. a przyjezdni byli w stanie zniwelować straty tylko do dwóch trafień.

Po przerwie cały czas prowadziła Stal. W ostatnich dziesięciu minutach decydujące bramki rzucili Łukasz Janyst na 29:25 i po dynamicznym wejściu Marek Szpera na 32-26.

Po końcowej syrenie rozpoczęła się wielka feta. Brązowe medale i okazały puchar wręczył wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Ryszard Mach.

Graliśmy o nieformalne mistrzostwo Polski niskobudżetowców, bo Vive i Wisła grały o międzynarodowe mistrzostwo Polski
Ryszard Skutnik, trener Stali

Ryszard Skutnik (Tauron Satl Mielec): Uważam, że graliśmy o nieformalne mistrzostwo Polski niskobudżetowców, bo Vive i Wisła grały o międzynarodowe mistrzostwo Polski. Bałem się tych meczów, bo wiedziałem, że goście przyjadą walczyć. Cieszę się, że nam się udało, a grać przy takich kibicach to wspaniała sprawa.

Krzysztof Kotwicki (MMTS Kwidzyn): Gratuluję medalu Stali. W meczach o brąz mielczanie zasłużyli na wygraną. Byli bardziej zdeterminowani. Gratuluję trenerowi, który był moim wzorem w pracy z młodzieżą.

Tauron Stal Mielec - MMTS KWidzyn 33:27 (15:12)

Stal: Wolański, Lipka, Kiepulski – Wilk 3, Albin 3, Janyst 4, Sobut 2, Jędrzejewski, Szpera 7, Babicz 1, Kubisztal 3, Gawęcki 2, Basiak, Gliński 4, Krzysztofik, Chodara 4.

MMTS: Suchowicz – Pacześny, Krieger, Mroczkowski 3, Orzechowski 6, Peret 2, Sadowski, Adamuszek, Rosiak 2, Nogowski, Rombel 3, Seroka 1, Łangowski 1, Daszek 6, Kostrzewa 4.