Lajkonik Cup 2018
Wegrzy
Brąz pozostał w Puławach - MMTS nie obronił zaliczki
26.05.2017 22:38 Źródło: inf. własna/MMTS Kwidzyn/Azoty Puławy

Piłkarze ręczni Azotów Puławy zdobyli brązowy medal PGNig Superligi. W rewanżowym meczu małego finału pokonali MMTS Kwidzyn 30:20, tym samym odrabiając straty z pierwszego spotkania, które odbyło się w Kwidzynie.

Azoty Puławy zdobyły brązowy medal MP (Fot. Azoty Puławy)

W Puławach dało się słyszeć, że wielu kibiców Ayotw straciło nadzieję na wywalczenie medalu w rozgrywkach. Tymczasem niebywale zdeterminowani Azotowcy nie tylko odrobili sześciobramkową stratę z Kwidzyna, ale dorzucili jeszcze cztery gole. Ostatecznie po świetnym meczu podopieczni Marcina Kurowskiego wygrali 30:20 i po raz trzeci z rzędu wywalczyli brązowe medale.

Początek meczu nie wskazywał na sukces miejscowych. Puławianie mimo wielkiej determinacji i chęci odrobienia strat popełnili kilka błędów i w ósmej minucie MMTS wygrywało już 5:2. Trener Kurowski wziął czas i to przyniosło efekt.

Niesieni wspaniałym dopingiem kibicw miejscowi gracye odzyskali kilka piłek w obronie i w 19 minucie po sześciu golach z rzędu wyszli na prowadzenie 9:6. Przewaga gospodarzy już nie malała i do przerwy wynosiła pięć trafień.

Zaraz na początku drugiej połowy starty zostały odrobione. W 42 minucie po kolejnych udanych obronach Vadima Bogdanova i skutecznych rzutach jego kolegów w ataku Azoty wygrywały 23:14. Znakomita atmosfera na trybunach niosła naładowanych puławian już do końca meczu.

Co prawda ponowne pojawienie się w bramce Kwidzyna Pawła Kiepulskiego dało gościom impuls do walki i w 52 minucie strata gości zmalała do siedmiu trafień. Końcówka należał jednak do miejscowych, którzy wygrali ostatecznie 10 golami i z nawiązką odrobili straty z pierwszego meczu.

Hala w Puławach eksplodowała z radości, bo trzeci raz z rzedu medal MP zdobyli gracze Azotów. Choć to brązowy medal, to w środowisku mówi się o złocie druży niżej budżetowych w stosunku do Vive i Wisły ;))

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:20 (17:12)

Azoty: Koshovy, Bogdanow, Zapora – Prce 10, Przybylski 7, Łyżwa 5, Jurecki 3, Sobol 3, Masłowski 1, Krajewski 1, Grzelak, Skrabania, Kubisztal, Orzechowski

MMTS: Kiepulski, Szczecina – Nogowski 6, Krieger 5, Genda 2, Szpera 2, Rosiak 2, Seroka 1, Ossowski 1, Janikowski 1, Peret, Potoczny

Pierwszy mecz: 24:18 dla MMTS-u. Brązowy medal MP zdobyłu AZOTY

Źródło: MMTS Kwidzyn (mmtts-kwidzyn.pl), KS Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl)