Chrobry zagra o utrzymanie po porażce ze Stalą
16.03.2013 19:44 Źródło: inf. własna/SPR Chrobry Głogów

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów zagrają o utrzymanie się w PGNiG Superlidze. Głogowianie w spotkaniu 21. kolejki przegrali ze Stalą Mielec 30:32 i stracili szanse na grę w play-off. W innej sytuacji są mielczanie, którzy nadal walczą o 3. lokatę przed rundą pucharową.

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Ryszarda Sktunika. Gospodarze grali bardzo nieskutecznie w ataku. Równie kiepsko prezentowali się w defensywie. Przyjezdni nie mieli problemów z rozmontowaniem obrony Chrobrego.

W 7. minucie po bramce Damiana Kostrzewy SPR przegrywał 0:3. Pierwsze trafienie zanotował prawie po 8 minutach gry, ale  w 12. minucie Marek Świtała doprowadził do remisu.

Wydawało się, że gospodarze uspokoją i poukładają grę, zwłaszcza, że za chwilę wyszli na prowadzenie - bramka Macieja Ścigaja. Jednak znów pozwolili przeciwnikowi na jego grę. "Czeczeńcy" dobrze bronili i zdobywali łatwe bramki z kontry. Do przerwy Stal prowadziła 16:12.

Druga połowa znów zaczeła się jak po grudzie dla Chrobrego, którty bramkarza gości Lecha Kryńskiego pokonał dopiero w 38 minucie, kiedy goście mieli na swoim koncie 18 goli. Głogowianie starali się  gonić przeciwnika, ale tego dnia zabrakło najwyraźniej skuteczności i bramek z prawego rozegrania oraz prawego skrzydła.

Goście dowieźli bez problemów przewagę do końca i ostatecznie zwyciężyli 32:30. Porażka była bardziej wynikiem niemocy gospodarzy niż rewelacyjnej gry gości.

SPR Chrobry Głogów  - TAURON Stal Mielec 30:32 (12:16)

Chrobry: Stachera, Zapora, Kapela – Jankowski, Bednarek 5, Płócienniczak 2, Świtała 6, Mochocki 3, Kuta, Gusjki 6, Płaczek 4, Czekałowski 1, Ścigaj 3.

Stal: Kryński, Lipka – Wilk, Janyst 4, Krieger, Sobut, Szpera 2, Babicz 3, Gawęcki 2, Gliński 6, Krzysztofik 4, Kostrzewa 11.

Źródło: spr-chrobry.glogow.pl