Czuwaj nadal bez zwycięstwa - Stal wygrała w Przemyślu (wideo)
23.09.2012 19:42 Źródło: inf. własna/Czuwaj Przemyśl
komentarzy 3

Czuwaj Przemyśl nadal bez zwycięstwa w PGNiG Superligi. W 3. kolejce beniaminek ekstraklasy przegrał tym razem z brązowym medalistą ubiegłego sezonu - Tauron Stalą Mielec w Derbach Podkarpacia 29:32.

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z impetem. Po siedmiu minutach na tablicy było już 4:0. Drużyna brązowego medalisty Mistrzostw Polski ewidentnie nie radziła sobie z naszą defensywą. Przełamanie mieleckiej drużyny nastąpiło dopiero w ósmej minucie. W ciągu zaledwie 180 sekund zdołali doprowadzić do remisu (4:4). Od tej pory aż do 22 minuty Czuwaj minimalnie prowadził.

Przewaga mogłaby być większa, gdyby nie między innymi dwa przestrzelone kontrataki Maurycego Kostki. Zgodnie z powiedzeniem - niewykorzystane okazje lubią się mścić. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika szybko dorzucili dwa gole i na przerwę schodzili prowadząc 15:14.

Początek drugiej połowy miał być impulsem do odrabiania strat. Niestety nic z tego nie wyszło. W 40 minucie Stal wyszła na trzy-bramkowe prowadzenie - 21:18. Chwilę później pechowej kontuzji doznał Marek Szpera. Broniąc dostępu do własnej bramki upadł na ziemię wraz z Pawłem Stołowskim oraz kolegą z drużyny. Po interwencji masażystów został zniesiony z boiska.

Mimo upływającego czasu Harcerze nie tracili wiary w zwycięstwo. W 55. minucie strata do Stali Mielec wynosiła zaledwie jednego gola. Goście jednak mający znacznie większe doświadczenie, zdołali w końcówce odskoczyć na cztery bramki i było już „po meczu”. Równo z końcową syreną, swoje piąte trafienie zaliczył Śliwka. Ostatecznie zespół Czuwaju przegrał z mielecką drużyną 29:32 (14:15).

- Zabrakło nam skuteczności. Nie wykorzystując 100 procentowych sytuacji nie ma co liczyć na zwycięstwo. Z całą pewnością zagraliśmy lepiej w defensywie. Świetnie w bramce bronił Paweł Sar. Wielki szacunek dla niego - powiedział po meczu skrzydłowy naszego zespołu Piotr Papaj.

AZS Czuwaj Przemyśl - TAURON Stal Mielec 29:32 (14:15)

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Jarosz - Stołowski 11, Sliwka 5, Kostka 4, Kroczek 3, Basiak 2, M. Kubisztal 2, Papaj 1, D. Kubisztal 1, Dziatkiewicz, Misiewicz.

Stal: Kryński,Lipka, Wilk - Janyst 8, Babicz 5, Szpera 4, Gliński 3, Krzysztofik 3, Kostrzewa 3, Sobut 2,  Gawęcki 2, Chodara 2, Krieger,

Źródło: reczna.przemysl.pl

3
fff
fff | *.pl | 23.09.2012 22:43
Nie Radosław Śliwka ale Radek Sliwka. To Czech a nie Polak. Zaś co do meczu - znowu 0, a gdybyśmy grali z kimś słabszym, byłyby dwa punkty. Brakuje nam kilku elementów - zmian na rozegraniu, czyli dłuższej ławki oraz zwyczajnie szczęścia.
Błąd
qpr1 | *.pl | 23.09.2012 23:08
W 55 min nie było jedną bramką dla Stali. Jedną byłoby gdyby Stołek trafił karnego, ale Kryński obronił.