Derby dla Zagłębia - ambitny Śląsk nie dał rady (wideo)
07.02.2016 20:31 Źródło: inf. własna/Zagłębie Lubin

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wygrali ze Śląskiem Wrocław 26:20 w meczu 17. kolejki PGnig Superligi. Skazywany na pożarcie team z Wrocławia długo dotrzymywał kroku gospodarzom. O wygrane"Miedziowych" zdecydowała lepsza koncówka.

Bartosz Witkowski otworzył wynik dzisiejszego spotkania, ale kolejne cztery trafienia były autorstwa miedziowych. Trzy z nich zapisał na swoje konto Michał Bartczak, który skutecznie egzekwował rzuty karne. Wrocławianie rzucili kolejne dwie bramki, ale szybko kolejny raz odpowiedział „Barszczu”.

Skrzydłowy Zagłębia zaliczył niezwykle udany start, bo w 13.minucie, przy wyniku 6:3, aż pięć bramek było jego autorstwa. Po kwadransie o pierwszy czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec Śląska, Piotr Przybecki. Pięć minut później goście przegrywali już tylko 8:9.

Na zmianę w bramce zdecydował się Paweł Noch i między słupkami za Patryka Małeckiego zobaczyliśmy Juriego Shamrylo. Kolejne bramki rzucał Michał Bartczak, który do przerwy wpisał się na listę strzelców aż 9 razy! Przed drugą połową wynik wciąż był sprawą otwartą.

Wrocławianie, pomimo sporych problemów nie zamierzali poddać się bez walki. Jeden z rzutów na bramkę Śląska obronił nawet Bartosz Wróblewski. Zagłębie było na prowadzeniu, ale nie potrafiło odskoczyć na więcej niż trzy bramki.

W 41.minucie o drugi czas dla swojej drużyny poprosił Paweł Noch, miało to miejsce przy wyniku 17:15. Lubinianie marnowali kolejne okazje, nie wykorzystując wielu sytuacji sam na sam. Goście z kolei zwietrzyli swoją szansę i na kwadrans przed końcem, po bramce Bartłomieja Koprowskiego było tylko 17:16.

Był to zdecydowanie słabszy okres gry, a w tym czasie mylił się nawet Michał Bartczak, który wcześniej był niezawodny. Wrocławianie w końcu dopięli swego i po pięknej wrzutce w 47.minucie doprowadzili do remisu po 17.

To podziałało na gospodarzy jak zimny prysznic i w końcu przełamali  barierę czterech bramek – 22:18 w 53.minucie. Ten moment okazał się kluczowy, bo "Miedziowi" poszli za ciosem.

Na pięć minut przed końcem Zagłębie wygrywało różnicą pięciu trafień i nic już nie mogło wpłynąć na losy meczu.