Dominacja Wisły nad MMTS - wicelider potwierdził formę (wideo)
11.02.2015 19:34 Źródło: inf. własna/Orlen Wisła Płock

Orlen Wisła Płock odniosła pierwsze zwycięstwo w 2015 roku na własnym pierkiecie. "Nafciarze" pokonali MMTS Kwidzyn w 15. kolejce PGNiG Superligi i umocnili są na pozycji wicelidera tabeli.

Orlen Wisła Płock ma pewne drugie miejsce w tabeli, a myślami jest już przy LM (Fot. SPR Wisła Płock)

Nie trzeba było długo czekać, aby przewaga Wisły w tabeli znalazła swoje odzwierciedlenie na boisku. Goście mieli poważne problemy nie tyle z pokonaniem Marcina Wicharego, co trafieniem w światło jego bramki. Nieskuteczność MMTS zemściła się błyskawicznie, bo już z 6. min. wynik brzmiał 5:2.

Swoją frustrację przyjezdni wyładowywali w obronie, stąd cztery z siedmiu pierwszych bramek Nafciarzy padło po rzutach karnych (7:3). Miejscowi zawodnicy po każdej straconej bramce rozpoczynali od "szybkiego wznowienia”, przez co w zasadzie żadne trafienie MMTS nie pozostało bez natychmiastowej odpowiedzi ze strony Wiślaków.

Właśnie szybkie kontry były dzisiaj najgroźniejszą bronią Nafciarzy, a po jednej z takich akcji efektownie wykończonej przez Tiago Rochę (12:6) trener Krzysztof Kotwicki poprosił o czas. Po wznowieniu gry podopieczni Manolo Cadenasa „grali swoje”, a ich przewaga systematycznie rosła.

W 18. min. Valentina Ghioneę (autora do tej pory ośmiu bramek dla ORLEN Wisły) zastąpił Michał Daszek, dla którego był to setny występ w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych.

Dachu oczywiście swoją obecność na boisku zaznaczył bramkami i już w 25. min. wynik brzmiał 20:10. Przed przerwą obie ekipy trafiły do bramki jeszcze po trzy razy, co już po trzydziestu minutach przesądziło o losach tego pojedynku.

Już pod koniec pierwszej odsłony tego pojedynku trener Cadenas zaczął oszczędzać tych najbardziej eksploatowanych graczy i podobnie było po zmianie stron. Na prawym rozegraniu pojawił się Ghionea, na lewej połówce Racotea, a dostępu o płockiej bramki bronił Rodrigo Corrales.

Wiślacy na chwilę oddali inicjatywę przyjezdnym (26:18), ale po przerwie dla trenera Cadenasa cztery kolejne bramki padły już łupem Nafciarzy. Gościom wyraźnie "nie leżała” wysoko wysunięta obrona Wiślaków, przez co często gubili piłki, lub oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji.

Wykorzystanie błędów przyjezdnych nie przychodziło gospodarzom już z taką łatwością, jak przed przerwą, stąd też po kwadransie gry drugiej połowy wynik na tablicy świetlnej brzmiał 31:21.

Pogodzeni w przegraną gracze MMTS-u nie podjęli już próby zmniejszenia strat do płocczan, a i Wiślacy mając w perspektywie mecz wyjazdowy w VELUX Lidze Mistrzów nie forsowali tempa.

Już na sam koniec spotkania kibiców w hali zelektryzowała kolejna nieczysta interwencja Przemysława Rosiaka na Zelenoviciu. Serbski rozgrywający nie po raz pierwszy został trafiony w twarz, stąd też sędziowie nie mieli litości dla Rosiaka – czerwona kartka.

Orlen Wisła Płock ostatecznie pokonała MMTS Kwidzyn 39:27 i jest wciąż na drugim miejscu w tabeli.