Dwie różne połowy w Gdyni - Arka przegrała z Załębiem
30.01.2019 21:48 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga

W meczu 15. serii gracze z Lubina po skutecznej drugiej połowie wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia 28:21. To ciekawy i zaskakujący wynik zważywszy na fakt, że do przerwy to Arka prowadziła różnicą pięciu goli.

W meczu 15. serii gracze z Lubina po skutecznej drugiej połowie wygrywają z Arką Gdynia 28:21

Arka zagrął koncertowo pierwszą połowę, by w drugiej praktycznie oddać niespodziewanie mecz (Fot. PGNiG Superliga)

Spotkanie inaugurujące drugą rundę lepiej rozpoczeli zawodnicy miejscowi. Po rzucie Michała Skwierawskiego w 2.minucie prowadzili 2:1. Kolejną bramkę dołożył Lisiewicz i było już 3:1.

Zawodnicy Zagłębia zaczeli odrabiać straty i w 6. minucie zdołali wypracować sobie prowadzenie. Po bramce Morynia było 3:4. Od stanu po 5 to zawodnicy Arki byli skuteczniejsi – bramki m.in. Jamioła i Przysieka dały gospodarzom prowadzenie 9:5.

Na przerwę szczypiorniści Arki schodzili z pięcio bramkową przewagą prowadząc 15:10.

Po zmianie stron oglądaliśmy odmienione oba zespoły. Podopieczni Bartłomieja Jaszki rzucili się do odrabiania strat. Celne trafienia m.in. Morynia, Czyczykało, Sroczyka pozwoliły odrobić stratę do miejscowej ekipy. W 44. minucie Jaszka celnie i był remis po 18.

Świetnie bronił bramkarz Zagłębia Jakub Skrzyniarz nie pozwalając się pokonać. Pozwoliło to graczom przyjezdnym na jedenaście minut przed końcem wyjść na prowadzenie 22:20. W 54. minucie po trafieniu Sroczyka było już 24:20 dla Zagłębia.

Do końca już obraz gry się nie zmienił i gracze z Lubina wyszli zwycięsko z tej rywalizacji wygrywając 28:21.

Dawid Dawydzik (Zagłębie Lubin): Pierwsza połowa w naszym wykonaniu jak najszybciej do zapomnienia. W drugiej mocno stanęliśmy w obronie i mieliśmy wsparcie „Skrzyni”, który zagrał kolejne znakomite spotkanie. Kilka kontr bezpośrednich pozwoliło nam wyjść na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końcowej syreny. Musimy jak najszybciej wyciągnąć wnioski, szczególnie z tej pierwszej połowy, bo w sobotę czeka nas kolejne ważne spotkanie, tym razem z Kaliszem.

Marcel Sroczyk (Zagłębie Lubin): Mecz z Arką zaczęliśmy dość słabo w obronie i tak samo w ataku, gdzie nie mieliśmy za bardzo pomysłu na grę. Do szatni schodziliśmy z niekorzystnym dla nas wynikiem 10:15. Drugą połowę zaczęliśmy skoncentrowani w obronie, co dało nam kilka skutecznych kontr, dzięki czemu złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem. W bramce niesamowicie pomagał nam Kuba Skrzyniarz, a po jego obronach skutecznie kończyliśmy kolejne akcje i możemy się cieszyć z wygranej.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 21:28 (15:10)

Arka: Michalczuk, Zimakowski, Pieńczewski – Ćwikliński, Przysiek 5, Jasowicz 3, Kamyszek 1, Czaja, Lisiewicz 1, Jamioł 5, Rychlewski 3, Skwierawski 2, Wolski, Wołowiec 1

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Kużdeba 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 1, Gębala 1, Szymyślk, Sroczyk 5, Pietruszko, Moryń 6, Jaszka, Dawydzik 3, Czyczykało 5, Jaszka 4