Emocje w Kielcach - Vive lepsze po dogrywce od Azotów
23.11.2016 22:33 Źródło: inf. własna/Vive Tauron Kielce/Azoty Puławy

Spore emocje towarzyszyły meczowie 12. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy vive Tauronem Kielce a Azotami Puławy. Do przerwy nic nie zapowiadało takiego dreszczowca, a skończyło się dogrywiką i minimalnym zwycięstwem Vive 39:38.

Do składu Vive powrócił kontuzjowany Piotr Chrapkowski (Fot. VTK Media Team)

Widziane z Kielc:

Mecz zaczął się od szybkich akcji z obu stron. Do siatki naszego zespołu szybko trafił Nikola Prce, a na jego akcję błyskawicznie odpowiedział Mariusz Jurkiewicz. W takiej właśnie formule przebiegały pierwsze minuty spotkania. Jeszcze w 7. minucie na tablicy wyników był remis 4:4, ale po chwili to podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa zaczęli dyktować warunki gry na parkiecie.

Pięć minut później po golach Krzysztofa Lijewskiego, Deana Bombaca i Mateusza Jachlewskiego, "żółto-biało-niebiescy" wyszli na prowadzenie 10:6. Od tego momentu na parkiecie zaznaczyła się przewaga bardzo ambitnie grającej naszej drużyny.

Po kwadransie gry na parkiecie pojawili się zmiennicy, wśród nich młody Bartłomiej Bis, ale to nie zmieniło obrazu gry i nadal wyraźne prowadzenie utrzymywali gospodarze Hali Legionów. Na przerwę nasz zespół schodził z przewagą pięciu goli 19:14.

Początek drugiej połowy należał do gości, którzy nieznacznie zmniejszyli straty do naszej drużyny. Nadal jednak przewaga bramkowa należała do mistrzów Polski. Bardzo aktywny w ataku był szczególnie Mariusz Jurkiewicz, którego akcje zespołowe i indywiduwalne pozwalały kielczanom cały czas utrzymywać przewagę.

W 40 minucie podopieczni trenera Marcina Kurowskiego zbliżyli się do naszej drużyny na dystans dwóch goli 25:23. Chwilę później przewaga naszej drużyny wynosiła tylko jedną bramkę. Na dziesięć minut przed końcem gością udało się doprowadzić do remisu 29:29.

Podrażenieni kielczanie momentalnie przyśpieszyli tempo i wyszli ponownie na dwa gole przewagi 31:29. Końcówka meczu była jednak bardzo zacięta. Na sekundy przed końcem na jednego gola przewagi dla rywali trafił Rafał Przybylski, kielczanom zostało 12 sekund na rozegranie ataku. Bramkę na wagę dogrywki zdobył Julen Aginagalde. Regulaminoy czas zakończył się wynikiem 33:33.

W dogrywce po dwóch minutach i trafeniu Krzysztofa Lijewskiego na prowadzenie 35:34 wyszli "żółto-biało-niebiescy". Chwilę później gola z karnego zdobył Mateusz Kus i kielczanie mieli już dwa gole przewagi. Pierwsza część dodatkowego czasu gry zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Talanta Dujszebajewa 36:35.

Druga odsłona ponownie się wyrównała. W trzeciej minucie drugiej części bardzo ważnego gola na 38:37 zdobył dobrze dysponowany Mariusz Jurkiewicz. Po stronie gości wyrównał Rafał Przybylski. Na 45 sekund przed końcem po indywidualnej akcji trafił Dean Bombac i to kielczanie prowadzili 39:38.

Kluczową interwencję w meczu zaliczył w ostatnich sekundach Filip Ivić, który powstrzymał rzut Nikoli Prce i spotkanie zakończyło sie zwycięstwem "żółto-biało-niebieskich".

Widziane z Puław:

Po wyraźnie przegranej pierwszej połowie wydawało się, że puławianie nie będą w stanie nawiązać walki z utytułowanym rywalem i poniosą w 32 starciu obu drużyn 31 porażkę. Nic z tych rzeczy.Po zmianie stron kolejne odbijane piłki przez Vadima Bogdanowa dały Azotom impuls do walki.

Powoli, ale skutecznie nasz zespół odrabiał straty. Wreszcie w 51 minucie Azoty doprowadziły do remisu. W końcówce puławianie wygrywali nawet 33:32. Miejscowi wykorzystali jednak swoje 12 sekund i w ostatniej chwili wyrównali stan rywalizacji.

Zacięta dogrywka rozstrzygnęła się także w końcówce. Minimalna przewaga miejscowych została przez nich utrzymana i mimo, iż najskuteczniejszy w ekipie z Puław Nikola Prce miał piłkę na remis to w ostatniej sekundzie jego rzut obronił bramkarz Vive - Ivić.

Vive Tauron Kielce - Azoty Puławy 39:38 (33:33; 19:14)

Vive: Ivić, Szmal – Jurkiewicz 8, Aguinagalde 6, Kus 6, Jachlewski 5, Lijewski 4, Bielecki 3, Bombac 3, Djukić 2, Chrapkowski 1, Paczkowski 1, Bis, Vujović, Zorman

Azoty: Koshovy, Bogdanov, Zapora – Prce 12, Przybylski 9, Łyżwa 7, Sobol 4, Jurecki 3, Skrabania 2, Kubisztal 1, Krajewski, Grzelak, Petrovsky, Kuchczyński, Kowalczyk

Źródło: Vive Tauron Kielce (vtkielce.pl), Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl)