Fatalna postawa Śląska - zwycięska Gwardia (wideo)
13.02.2016 21:44 Źródło: inf. własna/PE Gwardia Opole

Nie udał się piłkarzom ręcznym Śląska Wrocław w 18. kolejce PGNiG Superligi. Wrocławianie przegrali z Gwardią Opole 20:30. W pierwszej połowie gospodarze zdobyli zaledwie sześć goli, co zdecydowało o całym wyniku meczu.

Gwardia wspierana przez licznie zgromadzonych kibiców z Opola, walczyła o pierwszy wyjazdowy triumf w sezonie i przystąpiła do spotkania mocno zmotywowana.

Bardzo dobrze wyglądała obrona szczypiornistów z Opola, do tego świetna bramka - to tylko niektóre argumenty, w których przeważali przyjezdni zawodnicy na parkiecie wrocławskim.

Gwardziści z każdą minutą bardzo wyraźnie uciekali rywalom. Znakomicie spisywał się bramkarz Adam Malcher, który kolejnymi interwencjami odbierał rywalom ochotę do gry.

Z dużą łatwością swój dorobek powiększali Kamil Mokrzki i Nenad Zeljić. Podopieczni trenera Rafała Kuptela konsekwentnie budowali prowadzenie i do przerwy wygrywali 13:6. Tak mały dorobek bramkowy wyraźnie podłamał wrocławian.

Opolanie w drugiej połowie świetnie bronili i odpowiadali szybkimi kontrami. Tylko 6 minut od wznowienia spotkania, potrzebował Paweł Swat by zdobyć 4 bramki. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:20 i trener Przybecki w miejsce bramkarza wprowadził ofensywnego gracza. Wykorzystali to opolscy zawodnicy: raz do pustej bramki trafił Kamil Mokrzki, a dwa razy…  bramkarz Gwardii Emir Taletovic.

W końcówce Rafał Kuptel dał szansę młodzieży: Mateuszowi Zembrzyckiemu, Karolowi Siwakowi oraz Maciejowi Stańko. Zawodnicy duetu trenerskiego Kuptel-Skórski kontrolowali wydarzenia na boisku i pewnie zmierzali po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.