PGNiG Superliga (M)
A A A
Gwardia lepsza od Wybrzeża w Meczu Niepodległości (wideo)
11.11.2018 23:17 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga
komentarzy 0

Święto Niepodległości w PGNiG Superlidze miało wyjątkową oprawę. Przy pełnych trybunach szczypiorniści Energi Wybrzeże Gdańsk podejmowali Gwardię Opole w meczu 10-ej kolejki. Ostatecznie lepsi w okazali się zawodnicy z Opola, którzy wygrali 28:25.

 

Wybrzeże przegrało z Gwardią w Meczu Niepodległości (Fot. PGNiG Superliga)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Na kibiców zebranych w hali AWFiS czekało wiele patriotycznych atrakcji. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia meczu odśpiewano hymn narodowy, któremu towarzyszyła biało-czerwona kartoniada. Zawodnicy wybiegli w eskorcie zuchów i harcerzy. Pierwsze podanie w spotkaniu wykonał kpt. Andrzej "Kaczor" Kaczorowski, żołnierz Szarych Szeregów i Armii Krajowej.

Mecz od skutecznego ataku rozpoczął najskuteczniejszy tego dnia Ramon Oliveira. Tuż po nim serią trafiali goście – Zadura, Zarzycki i Siwak. Wtedy ponownie trafił Oliveira. W 11. minucie po kolejnych trzech trafieniach gości było już 3:6. W kolejnych minutach zdecydowanie skuteczniejsi byli goście.

 

Dopiero w końcówce pierwszej części gry podopieczni Marcina Lijewskiego rzucili się do ataku i od stanu 9:12 wyszli na 13:12. Spora w tym zasługa Ramona Oliveiry. – Mecz z jednej strony wyjątkowy, bo oprawa super. Bardzo się cieszymy, że przyszło aż tyle ludzi. Grało się fantastycznie.

 

Z drugiej strony w naszym wykonaniu, niestety, nie był taki, jak byśmy tego oczekiwali. Gdzieś tam na początku meczu w ogóle nic nie funkcjonowało tak, jak powinno. Później już było trochę lepiej w obronie, ale niestety byliśmy bardzo nieskuteczni w ataku - powiedział Piotr Papaj.

Początek drugiej połowy należał do gości. Po bramkach Zarzyckiego i Lemaniaka wyszli na prowadzenie 13:14. Mimo usilnych prób gospodarzy, podopieczni Rafała Kuptela nie oddali tego prowadzenia już do końca spotkania. Na 11 minut przed końcem spotkania, po bramce Adriana Kondratiuka, szczypiorniści Energi Wybrzeża zbliżyli się na jedno trafienie.

 

Do końca spotkania nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i to opolanie cieszyli się z trzech punktów. Mecz Niepodległości zakończył się wynikiem 25:28.

 

- Nasz młody bramkarz wszystkich pozytywnie zaskoczył. Dziś też jakoś łatwiej poszło nam w ataku. Nie tak, jak zawsze, męczarnia, tylko jakoś tak lepiej to wychodziło – skomentował tuż po meczu Mindaugas Tarcijonas.

 

[wideo] PGNiG Superliga TV: Taki mecz zdarza się raz na 100 lat!

 

 

 

Powiedzieli po meczu:

 

[wideo] PGNIG Superliga TV: Tarcijonas po meczu z Wybrzeżem

 

 

PGNiG Superliga TV: Papaj po meczu z Gwardią

 

 

Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 25:28 (13:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Oliveira 7, Kondratiuk 4, Adamczyk 3, Salacz 3, Prymlewicz 2, Sulej 2, Bednarek 1, Komarzewski 1, Papaj 1, Wróbel 1 oraz Gajek, Rutkowski

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Zadura 5, Zarzycki 5, Jankowski 4, Mauer 3, Siwak 3, Tarcijonas 3, Łangowski 2, Mokrzki 2, Lemaniak 1 oraz Kawka, Milewski

 

oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens