I Love Handball - Belka duza 2
PGNiG Superliga (M)
A A A
Jurecki w nowej roli - czas na trenerską ławkę Azotów
11.06.2018 18:39 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy
komentarzy 0

Ogłoszenie o zakończeniu kariery zawodniczej i chwilę później o objęciu stanowiska pierwszego trenera drużyny przez Bartosza Jureckiego to główne punkty dzisiejszej prezentacji Azotów-Puławy na nowy sezon. Klub zaprezentował także nowych trzech zawodników i podziękował dotychczasowym trenerom i czterem odchodzącym graczom.

 

Bartosz Jurecki w nowej roli w Azotach Puławy (Fot. S.Kłak / Aoty Puławy)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!- To była szalenie trudna decyzja. Już od tygodnia praktycznie nie śpię i wspólnie z żoną rozważaliśmy wszystkie za i przeciw takiej decyzji. Ostatecznie zdecydowałem się poprowadzić zespół. Trzeba w pewnym wieku powiedzieć sobie dość jeśli chodzi o granie i podjąć nowe wyzwania - powiedział Bartosz Jurecki.

Dotychczasowy obrotowy Azotów Puławy, a przez wiele sezonów kołowy słynnego SC Magdeburg, będzie prowadził zespół razem z byłym szkoleniowcem, a ostatnio dyrektorem sportowym - Marcinem Kurowskim.

Lukę po Bartoszu Jureckim ma wypełnić pozyskany z Wybrzeża Gdańsk Łukasz Rogulski, który z Azotami związał się trzyletnią umową. Nowymi zawodnikami puławian są również dwaj Chorwaci – środkowy rozgrywający 25-letni Ante Kaleb, który grał wcześniej m.in. Croatii Zagrzeb i Mariborze oraz prawoskrzydłowy 28-letni Jerko Matulić - były gracz m.in. Chambery Savoie i HBS Nantes.

Klub rozstał się natomiast z parą trenerów Danielem Waszkiewiczem i Zbigniewem Markuszewskim oraz zawodnikami – Danielem Dupjachancem, Vladyslavem Ostroushko, Robertem Orzechowskim oraz  Patrykiem Kuchczyńskim. Prawdopodobnie na rocznym wypożyczeniu do Stali Mielec spędzi przyszły sezon Bartosz Kowalczyk.

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens