MMTS ograł Pogoń - wygrana w ostatniej sekundzie
16.03.2013 18:48 Źródło: Inf. własna/MMTS Kwidzyn

W Kwidzynie MMTS pokonał Pogoń Szczecin 30:29 w spotkaniu 21. kolejki w PGNiG Superlidze.
Stawką meczu było w praktyce 6. miejsce przed rundą play-off. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej sekundzie meczu, kiedy do siatki gości trafił Michał Adamuszek.

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Na dwie minuty przed końcem meczu kwidzynianie prowadzili z Pogonią 29:27, jednak bramki Bartosza Konitza i Mateusza Zaremby sprawiły, że goście odrobili straty i doprowadzili do remisu.

Wydawało się zatem, że mecz zakończy się tak samo jak spotkanie w Szczecinie i po skutecznym pościgu remis wywalczą goście.

Na kilka sekund przed końcem meczu piłka trafiła jednak do Michała Adamuszka, który widząc upływający czas zdecydował się na desperacki rzut niemal z połowy boiska.

Ku eforii kwidzynian i niedowierzaniu gości piłka jakimś cudem znalazła drogę do bramki, zapewniając czerwono-czarnym radość z cennego zwycięstwa.

MMTS Kwidzyn  - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:29 (15:14)

MMTS: Szczecina, Suchowicz, Jedowski - Mroczkowski 7, Seroka 4, Nogowski 4, Adamuszek 3, Daszek 3, Rombel 2, Klinger 2, Łangowski 1, Peret 1, Sadowski 1, Pacześny, Rosiak, Górski.

Pogoń: Ligarzewski, Andrejew, Stojković - Konitz 6, Marković 5, Bruna 4, Wardziński 4, Zydroń 4/1, Zaremba 3, Gierak 2, Krupa 2, Biały, Marcinkian, Chakmakov, Smuniewski.

Źródło: mmts-kwidzyn.pl

1
Brawo
j23 | *.pl | 16.03.2013 20:58
Najbardziej boli porażka jedną bramką.Jestem kibicem MMTS,i naprawdę Pogoń ma dobry skład i bardzo dobrze gra.Powodzenia w następnym meczu!!.