MMTS pewnie ogrywa Stal - Kryński show w Kwidzynie
08.12.2018 18:51 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga

Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn zakończyli rok 2018 pewnym i wysokim zwycięstwem nad Stalą Mielec. Czerwono-czarni w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi pokonali rywali 29:20, prowadząc przez większość tego spotkania. Dobrze w bramce gospodarzy grał Krzysztof Szczecina, a najskuteczniejszym graczem tego spotkania został Andrzej Kryński. Skrzydłowy MMTS rzucił mielczanom aż 10 bramek, a mógł jeszcze bardziej podkręcić swój wynik.

MMTS Kwidzyn pewnie pokonał Stal Mielec (Fot. PGNiG Superliga)

Początek meczu to lekcja w wykonaniu Krzysztofa Lipki, który udanymi interwencjami skutecznie powstrzymywał ataki gospodarzy. W efekcie jako pierwsi gole zdobywali goście, którzy po trafieniach Mateja Sarajlicia i Piotra Rutkowskiego prowadzili 0:2.

Gospodarze szybko jednak wyrównali po bramkach Andrzeja Kryńskiego. Wyrównany stan gry utrzymał się jednak tylko przez 3 kolejne minuty.

Od 10 minuty i stanu 4:4 zaatakowali gospodarze, którzy po dobrej grze w defensywie rozpoczęli budowanie swojej przewagi w tym meczu. Mielczanie praktycznie nie istnieli w ofensywie i przez 12 minut gry zdobyli zaledwie dwie bramki (Bartosz Kowalczyk i Piotr Krępa), w tym jedną z rzutu karnego.

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały rzucili natomiast 9 bramek i po 22 minutach gry MMTS prowadził we własnej hali 13:6! Pięć minut później gospodarze powiększyli swoją przewagę do 9 bramek – 17:8, jednak ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ośmiobramkowym prowadzeniem MMTS.

Po przerwie gospodarze nadal powiększali swoją przewagę i w 36 minucie odskoczyli mielczanom na 10 bramek – 22:12. Od tego momentu gra się nieco wyrównała, w różnica 10 bramek utrzymała się do 52 minuty i stanu 26:16. W końcówce zaatakowali gracze Stali, którzy po trafieniach Piotra Krępy i Bartosza Kowalczyka zmniejszyli rozmiar start do 7 bramek – 26:19.

Gospodarze odpowiedzieli jednak bramkami Bartosza Janiszewskiego i Andrzeja Kryńskiego, a przewaga MMTS ponownie wzrosła do 9 bramek – 28:19. Wynik końcowy meczu ustalili Marcin Miedziński oraz Robert Orzechowski, który jako ostatni wpisali się na listę strzelców.

Rozmiary zwycięstwa MMTS pozostały już jednak bez zmian i kwidzynianie mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów na koniec roku 2018.

MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 29:20 (18:10)

MMTS: Szczecina, Dudek – Grzenkowicz 1, Orzechowski 3, Kryński 10, Krieger 2, Peret 2, Janiszewski 1, Adamski 5, Rosiak, Nogowski 2, Ossowski, Potoczny 3, Landzwojczak, Przytuła