MMTS zastopowany - Wisła wygrała w Kwidzynie (wideo)
18.11.2015 19:45 Źródło: inf. własna/SPR Wisła Płock/MMTS Kwidzyn

Kto liczył na niespodziankę, musiał obejść się smakiem. Grający lepiej z meczu na mecz MMTS Kwidzyn został skarcony przez Orlen Wisłę Płock. "Nafciarze" wygrali na wyjeździe z ekipą trenera Patryka Rombla 34:22 w meczu 12. kolejki PGNiG Superligi.

Angel Montoro zdobył w Kwidzynie siedem bramek (Fot. SPR Wisła Płock)

MMTS Kwidzyn toczył z "Nafciarzami" wyrównany bój tylko do 18. minuty. Oba zespoły postawiły na mocną obronę, przez co kibice przez ten okres widzieli przede wszytkim dużo walki, lecz mogli być usatysfakcjonowani wynikiem, gdyż gospodarze utrzymywali kontakt z Nafciarzami, a w 10 min. wyszli nawet na prowadzenie 5:4.

Od razu na taki obrót spraw zareagował trener Manolo Cadenas, kładąc zielony kartonik na stoliku sędziowskim. Hiszpański szkoleniowiec przyzwyczaił już wszystkich, że po kilkunastu minutach musi dyscyplinować swoich podopiecznych i po jego reprymendzie Wiślacy zwykle znajdują swój rytm gry.

Nie inaczej było i tym razem. Goście zaczęli budować swoją przewagę, w czym duży udział miał bramkarz Rodrigo Corrales. Płocczanie wprawdzie popełniali błędy w ataku, ale i tak w 21. min. tablica świetlna wskazała wynik 7:10. Orlen Wisła nie zwalniała tempa i kolejne pięć bramek spotkało się z tylko jedną skuteczną odpowiedzią ze strony MMTS (8:15).

Zaraz po zmianie stron MMTS "wylądował na deskach”. Uważna obrona 5:1 i seria przechwytów pozwoliła wyprowadzić kontry, po których przewaga Nafciarzy urosła do dziesięciu oczek (10:20). Z gospodarzy zeszły resztki powietrza, pozwalając gościom na dalsze powiększanie przewagi.

Płocką bramkę zaczarował Rodrigo Corrales, który mógł się pochwalić m.in. trzecim obronionym rzutem karnym. W ataku szalał jego rodak Angel Montoro, a jego niemal każdy rzut znajdował drogę do bramki MMTS-u. Mając przewagę trzynastu trafień goście pozwalali sobie na coraz to bardziej efektowne rozwiązania w ataku, co z pewnością napawało optymizmem przed nadchodzącym pojedynkiem wyjazdowym z Besiktasem Stambuł.

Swoją szansę debiutu otrzymał od trenera płocczan 17-letni Alex Olkowski, który był już zapraszany na treningi pierwszej drużyny, a w środę w ostatniej chwili Manolo Cadenas zdecydował o zabraniu tego utalentowanego juniora na mecz PGNiG Superligi. Ostatnie dziesięć minut tego pojedynku były raczej wyczekiwaniem na ostatni gwizdek sędziego - gospodarze przez wzgląd na wynik, a Nafciarze ze względu na oszczędność sił oraz z obawy przed niepotrzebnymi urazami.

Na koniec duży powód do radości mógł mieć wspomniany Olkowski, który na trzy minuty przed końcową syreną zdobył swoją pierwszą bramkę w Superlidze. Ostatecznie licznik bramek płockiej drużyny zatrzymał się na 34 bramkach, przy zaledwie 22 kwidzyńskiego MMTS-u.

[wideo] Wisła TV: Zapraszamy na relację z meczu MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock. W programie najładniejsze akcje i pomeczowe opinie, min. debiutantów w PGNiG Superlidze Aleksandra Olkowskiego z Wisły i Arkadiusza Ossowskiego z MMTS-u.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 22:34 (9:16)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Seroka, Kryszeń 1, Nogowski 2, Szpera 1, Szczepański 6, Peret 3, Janiszewski 3, Janikowski, Zadura 2, Ossowski 2, Potoczny 2

Wisła: Wichary, Corrales - Olkowski 1, Daszek 1, Nikčević 3, Ghionea 6, Kwiatkowski, Rocha 3, Montoro 7, Tarabochia 3, Konitz 1, Pušica 1, Racotea 2, Zhitnikov 3, Piechowski 3

Źródło: Orlen Wisła Płock (sprwislaplock.pl), MMTS Kwidzyn (mmts-kwidzyn.pl)

0
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?