"Miedziowe Derby" dla Chrobrego - wyraźna porażka Zagłębia
16.09.2012 19:45 Źródło: inf. własna/SPR Chrobry Głógów

Kibiców piłki ręcznej w Zagłębiu Miedziowym elektryzowały derby tego regionu. Chroby Głogów nie okazał się gościnny dla rywali zza miedzy. Pokonał Zagłębie Lubin 32:24 i podobnie jak Vive, Wisła i Azoty po dwóch kolejkach ma komplet punktów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Wynik spotkania otworzył Radosław Jankowski. Szybko odpowiedział Dawid Przysiek. Do 9 minuty trwała wymiana bramka za bramkę (4:4). Od tego momentu zarysowała się przewaga gości, którzy po trafieniu Michała Stankiewicza wyszli na 3-bramkowe prowadzenie (8:5).

Chrobry za wszelką cenę nie chciał dopuścić do sytuacji, w której Zagłębie „odjedzie” na jeszcze większą przewagę. Trzy kolejne trafienia padły łupem głogowian i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (9:9 w 20. minucie).

Sprawy w swoje ręce wziął Stankiewicz, który obsługiwany znakomitymi podaniami przez Przysieka rzucił trzy gole z rzędu. To była dwójka zawodników, z którymi gospodarze mieli największe problemy. W końcowych minutach pierwszej części Chrobry złapał swój rytm, dzięki czemu uzyskał przewagę i do szatni udał się przy prowadzeniu 16:14.

Druga odsłona zaczęła się od trafień Jakuba Łucaka i Mateusza Płaczka. Tym razem Zagłębie wzięło się do roboty i trzykrotnie znalazło sposób na fantastycznego tego dnia Stacherę. To był jednak ostatni zryw przyjezdnych, którzy powoli tracili siły.

Brakowało argumentów na coraz pewniejszych gospodarzy. Defensywa Chrobrego spisywała się bez zarzutu, a i w ataku nie miejscowi nie mieli problemów z przebiciem się przez mur przeciwnika.

Okazało się, że ławka Chrobrego jest zdecydowania bardziej wartościowa. Możliwości tasowania składem przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego były większe niż możliwości Zagłębia.

Kiedy na ławce odpoczywał Przysiek goście znacznie tracili na wartości. Szymyślik, Siekaniec czy Kozłowski nie potrafili odmienić gry przyjezdnych. Przewaga głogowian rosła z minuty na minutę. Ostatecznie Chrobry odniósł pewne i wysokie zwycięstwo 32:24.

SPR Chrobry Głogów - MKS Zagłębie Lubin 32:24 (14:12)

Chrobry: Zapora, Kapela, Stachera – Jankowski 4, Bednarek, Płócienniczak 1, Świtała 3, Mochocki 4, Kuta 2, Łucak 2, Gujski 6, Płaczek 4, Wysokiński 1, Czekałowski 1, Ścigaj 4.

Zagłębie: Malcher, Małecki – Stankiewicz 8, Gumiński 3, Rosiek 5, Przysiek 2, Kuźdeba, Przybylski 3, Marciniak, Kozłowski, Szymyślik, Paluch 1, Siekaniec, Bartczak 2, Starzyński, Gowin.

Źrodło: spr-chrobry.glogow.pl