Planowa przegrana Pogoni - Vive lepsze o dziesięć bramek (wideo)
18.02.2014 20:01 Źródło: inf. własna/Vive Targi Kielce
komentarzy 3

W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi Pogoń Szczecin okazała się gościnna dla Vive Targów Kielce. Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 41:31 i nadal pozostają niepokonani w tym sezonie rozgrywek.

Vive nie dało szans Pogoni (Fot. VTK Media Team)

Kielczanie od początku zdominowali wydarzenia na parkiecie w hali przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Ostatnie prowadzenie zawodnicy trenera Rafała Białego uzyskali w 6 minucie (4:3). W kolejnych minutach do głosu doszli "zółto-biało-niebiescy", którzy zdobyli sześć goli z rzędu i wyszli na prowadzenie 9:4.

Kielecka drużyna kontrolowała spokojnie boiskowe wydarzenia. Gospodarze zdziesiątkowani przez kontuzje (m.in. Pawła Krupy i Mateusza Zaremby) momentami podejmowali ambitną walkę z mistrzami Polski. W ataku gospodarzy wyróżniał się czeski rozgrywający, Michał Bruna. Do przerwy VIve prowadziło 19:14.

Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa słabiej rozpoczęli drugie 30 minut meczu w Szczecinie. Cztery gole z rzędu zdobyła drużyna Gaz System Pogoni Szczecin i doprowadziła do stanu 18:21. Dość skrupulatnie spotkanie prowadziła para sędziowska Grzegorz i Tomasz Christ.

Sędziowie w meczu pokazali łącznie 34 minuty kar dla zawodników obu drużyn (18 minut dla Gaz System Pogoni Szczecin i 16 minut dla Vive Targi Kielce). Ambitnie walczący gospodarze, w których szeregach zabrakło Siergieja Szylowicza, starali się dotrzymać kroku zespołowi ze stolicy Gór Świętokrzyskich.

Końcówka należała jednak zdecydowanie do "żółto-biało-niebieskich", którzy zdobyli siedem goli z rzędu i ustalili wynik meczu na 41:31.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Vive Targi Kielce 31:41 (14:19)

Pogoń: Matkowski, Stojković - Bruna 5, Biały 1, Wardziński 5/1, Gierak 1, Jedziniak 3, Marković 4, Konitz, Zydroń 9/1, Walczak.

Vive: Szmal, Losert - Strlek 5, Bielecki 5, Jurecki 5, Cupić 4, Tkaczyuk 4, Chrapkowski 3, Jachlewski 3, Olafsson 3, Aguinagalde 2, Zorman 2, Buntić 1, Musa 1, Grabarczyk.

Źródło: Vive Targi Kielce, Gaz System Pogoń Szczecin

oceń + 3 (3 głosów)

3
Pogoń - Iskra
ps | *.pl | 19.02.2014 00:39
Skład Pogoni podany mocno z rękawa. Warto weryfikować źródła.
Pogoń Pogoń VIVE
kielczanin | *.pl | 19.02.2014 04:26
Czy Ci pajace od Iskry mają tylko miejsce na mózgi??? Nie ma już tego klubu!!!
Mecz
szczypiorka | *.pl | 19.02.2014 21:43
Pomimo tego, że poziom Vive jest o wiele lepszy bardzo mi się podobał ten mecz w wykonaniu Pogonii, a zwłaszcza gra Michała Bruny.