PGNiG Superliga (M)
A A A
Pogoń wygrała po najlepszym meczu w sezonie - Wybrzeże pokonane
07.12.2018 21:04 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga
komentarzy 0

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w pięknym stylu zakończyli zmagania w 2018 roku. W meczu 14. kolejki, który inaugurował rundę rewanżową pokonali Wybrzeże Gdańsk 34:27.

 

Pogoń ograła Wybrzeże - Zapora okazał się nie do przejścia (Fot. PGNiG Superliga)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej każdy z zespołów miał inne cele. Szczecinianie chcieli się przełamać i dobrze zakończyć rok, natomiast szczypiorniści Wybrzeża wkomponować się w pierwszą ósemkę, która walczyć będzie o Mistrzostwo Polski.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po golach Arkadiusza Bosego, Dawida Fedeńczaka i Piotra Rybskiego prowadzili 3 – 1. Niezadowolony z postawy swojego zespołu był Marcin Lijewski, który już w 4 minucie poprosił o czas dla swojego zespołu. Pomogło.

 

Mobilizacja i przede wszystkim konsekwentna gra w obronie doprowadziła do sytuacji w której to gości prowadzili 9 – 6. Trener gospodarzy spoglądając na trudności w rozgrywaniu gry w ataku zdecydował się na grę bez bramkarza i przyniosło oczekiwane skutki. W krótkim odstępie czasu wyrównali i na przerwę schodzili prowadząc 15 – 14.

Druga część spotkania wyrównana była tylko do 38 minuty. W odstępie 8 minut szczecinianie zdobyli 8 bramek tracąc tylko jedną i w 45 minucie prowadzili 25 – 19.

- To nie 38 minuta była problemem – mówił po meczu trener Marcin Lijewski – od samego początku spotkania moi zawodnicy nie realizowali tego, o czym rozmawialiśmy przed meczem.

Trener gości próbował reagować, zmienił ustawienie w obronie i przez chwilę przyniosło skutek. Gdańszczanie zniwelowali stratę do 3 bramek i wydawało się, że wrócili do gry.

Nic z tego. Rozgrywający najlepszy mecz w sezonie szczypiorniści Sandra SPA Pogoni nie wypuścili prowadzenia z rąk i ostatecznie pokonali Wybrzeże Gdańsk 34:27.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Energa Wybrzeże Gdańsk 34:27 (15:14)


Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora – Radosz, Wąsowski 2, Krupa 6, Bosy 6, Mróz, Jońca, Matuszak 4, Rybski 7 (4/4), Miłek 2, Zaremba, Fedeńczak 5
 

Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Oliveira 6, Bednarek, Sulej 2, Prymlewicz 2 (0/1), Papaj 2, Kondratiuk 8 (5/5), Komarzewski 1, Wróbel 2, Salacz 3, Wołowiec, Adamczyk, Gajek, Rutkowski 1

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens