Pogoń zastopowała Powen w Szczecinie (wideo)
16.02.2013 18:15 Źródło: inf. własna/Handball Zabrze

Pogoń Szczecin zatrzymała zwycięski marsz Powenu Zabrze w PGNiG Superlidze. W meczu 16. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych "Portowcy" wygrali z zabrzanami tylko jedną bramką - 28:27. Mecz do końca trzymał w napięciu...

Pogon stworzyła ciekawe widowisko z Powenem (Fot. mat. prasowe)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Po wyrównanym początku spotkania do głosu doszli gospodarze, dzięki trafieniom Wojciecha Zydronia i Mateusza Zaremby wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Ta przewaga uległa jeszcze powiększeniu (7:4), ale do roboty wzięli się Mariusz Jurasik, Kamil Mokrzki i Patryk Kuchczyński, odzyskując prowadzenie na 10 minut przed końcem pierwszej połowy (8:9).

"Chińczyk” mecz w Szczecinie na pewno może zaliczyć do udanych, bo był najskuteczniejszym graczem w szeregach Powenu. Rzucił 8 bramek. Do szatni zabrzanie schodzili z zapasem jednej bramki (14:15) i zanosiło się na kolejne pół godziny zaciętej walki.

Pierwsze 20 minut drugiej odsłony zdecydowanie nie ułożyło się po myśli podopiecznych trenera Cezarego Winklera. Rywale szybko zaczęli "odjeżdżać' z wynikiem, a w grę gości zaczęło się wkradać zbyt wiele niedokładności i pomyłek (20:17).

Celne rzuty Michala Bruny i Jacka Wardzińskiego zbudowały aż sześciopunktową przewagę gospodarzy (26:20). Pogoni opłaciła się twarda gra w obronie – mimo łącznej sumy aż 22 minut kar przyjezdnym zawodnikom nie udało się wydrzeć tego prowadzenia, choć na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem z szaleńczym zapałem rzucili się do odrabiania strat.

W samej końcówce po dwa trafienia zaliczyli Adrian Niedośpiał i Łukasz Kandora, ale różnica bramek okazała się zbyt wysoka. Pogoń Szczecin wygrała z Powenem Zabrze 28:27.

GazSystem Pogoń Szczecin - POWEN Zabrze 28:27 (14:15)

Pogoń: Ligarzewski, Stojković, Andrejew - Bruna 5, Wardziński 5, Gierak 3, Krupa, Marković 2, Konitz 1, Zaremba 4, Zydroń 8, Walczak.

Powen: Kicki, Banisz, Kotliński – Niedośpiał 3, Jurasik 3, Stodtko 1, Kuchczyński 8, Mokrzki 4, Adamczak, Buszkow, Kandora 5, Nat 2, Mogielnicki 1.

Źródło: handballzabrze.pl