Powrót Jurkiewicza - Vive ograło Śląsk (wideo)
01.03.2016 21:18 Źródło: inf. własna/Vive Tauron Kielce

Mariusz Jurkiewicz wrócił do składu Vive Tauronu Kielce po poważnej kontuzji stau kolenowego. Mistrzowie Polski w meczu 21. kolejki rozbili Śląsk Wrocław 37:20. Co ciekawe trzy bramki zdobyli bramkarze kieleckiego zespołu.

Mariusz Jurkiewicz wraca na parkiet (Fot. VTK Media Team)

Od pierwszych minut na parkiecie zobaczyliśmy Mariusza Jurkiewicza, który po raz pierwszy zaprezentował się w "żółto-biało-niebieskich” barwach. Od początku meczu goście grali z tzw. "koszulką”, ściągali na ławkę bramkarza a w jego miejsce na parkiecie pojawiał się dodatkowy zawodnik z pola.

Taktyka przyjęta przez zespół Śląska nie dawała jednak zbyt dużego efektu, co widać było po wyniku meczu  (5:1 w 6 minucie meczu). Skutkiem takich akcji były także częste trafienia „żółto-biało-niebieskich” do pustej bramki gości. Po jednej z takich akcji w 13 minucie meczu o czas poprosił opiekun gości trener Piotr Przybecki.

W zespole Vive już po kwadransie gry na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy - Branko Vujović, Filip Fąfara i Bartłomiej Bis. Kielczanie nadal kontynuowali dobrą grę, a większość z bramek zdobywali właśnie rzutami z własnej połowy do pustej bramki Śląska. Przewaga mistrzów Polski w spotkaniu była zdecydowana. W 23-ej minucie nasza drużyna prowadziła już 15:8. W tym momencie do siatki rywali przez całe boisko trafił bramkarz Marin Sego. Bramka goalkeepera gospodarzy wzbudziła głośną falę oklasków, ponieważ dwie pierwsze próby były nieskuteczne.

Druga odsłona zaczęła się od kilku trafień mistrzów Polski. Już po pięciu minutach drugiej odsłony było 23:10. Na parkiecie występowało wtedy nadal trzech młodych zawodników - Bartłomiej Bis, Filip Fąfara i Branko Vujović. Już w 37 minucie meczu na parkiecie pojawił się kolejny wychowanek klubu - bramkarz Krzysztof Markowski.

Grą zespołu na środku rozegrania nadal "dowodził" powracający na parkiet Mariusz Jurkiewicz. Cały czas nasz zespół utrzymywał dobrą dyspozycję i po trzech kwadransach "żółto-biało-niebiescy" prowadzili już 27:15.

Bohaterem jednej z akcji w drugiej odsłonie meczu był właśnie wspomniany Markowski. Wychowanek Vive zdobył swojego pierwszego gola w PGNiG Superlidze. Popularny "Stachu" trafił do siatki rywali przez całe boisko. Nie była to jedyna bramka młodego zawodnika w tym meczu. W 53 minucie spotkania goalkeeper zdobył swojego drugiego drugiego gola.

Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem "żółto-biało-niebieskich" 37:20 (19:9). Więcej czasu niż zwykle na parkiecie spędzili młodzi zawodnicy i ok. 50 minut na parkiecie przebywał powracający po kontuzji Mariusz Jurkiewicz. Podczas meczu doszło także do spotkania dwóch niedawnych kandydatów na funkcję trenera kadry Polski - Tałanta Dujszebajewa i Piotra Przybeckiego.

[wideo] Vive TV: gole bramkarzy. Okazałe zwycięstwo nad Śląskiem

Vive Tauron Kielce - Śląsk Wrocław

Vive: Sego 1, Markowski 2 - Buntić, Jachlewski 1, Lijewski 2, Strlek 2, Cupić 7, Chrapkowski 1, Kus 4,  Jurkiewicz 6, Vujović 4, Bis 2, Fąfara 5

Śląsk: Prus - Koprowski, Białaszek 1, Andreu 5, Krupa 1, Łucak 3, Kuczyński 4, Witkowski 3, Królikowski 3

Źródło: Vive Tauron Kielce (vtkielce.pl)