Sensacja w Lubinie - Zagłębie ograło Azoty! (wideo)
09.12.2018 14:49 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga

Niespodzianka w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. Zagłębie Lubin pokonało Azoty Puławy 30:28. Do przerwy gospodarze wygrywali jedną bramką.

Zagłębie mocno pracowało w defensywie w konfrontacji z Azotami (Fot. PGNiG Superliga)

Goście pogubili się w pierwszej akcji i skutecznie kontrę Miedziowych zakończył Marcel Sroczyk. Skrzydłowy Miedziowych chwilę później podwyższył na 2:0. Po stronie Azotów wynik w czwartej minucie otworzył Paweł Podsiadło. W siódmej minucie na tablicy wyników był remis po 3.

Szalejący na parkiecie Marcel Sroczyk zdobywał kolejne bramki i przed upływem kwadransa Miedziowi prowadzili 8:5. Dwu-trzy bramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się długo, jednak puławianie zdobyli w końcu kontaktową bramkę. I wtedy do akcji wkroczył Jakub Skrzyniarz. Bramkarz Zagłębia odbił ważne piłki, a jego koledzy skutecznie kończyli akcje. Dzięki temu do przerwy to lubinianie prowadzili, choć minimalnie, co zapowiadało dalsze emocje.

Druga połowa rozpoczęła się od udanej interwencji Jakuba Skrzyniarza i bramki z drugiej linii Przemysława Mrozowicza. Miedziowi grali twardo w obronie i skutecznie w ataku, a z każdą kolejną akcją łapali jeszcze wiatr w żagle. Dziesięć minut po zmianie stron przewaga gospodarzy wzrosła do czterech trafień – 21:17.

Kwadrans przed końcem o czas dla swojej drużyny poprosił Bartłomiej Jaszka, gdyż przewaga Zagłębia zaczęła powoli topnieć. Po czasie sam grający trener Miedziowych pojawił się na parkiecie, aby wspomóc zespół, a chwilę później zdobył bramkę na 25:22.

Osiem minut przed końcem o czas poprosił Bartosz Jurecki, gdyż jego drużyna przegrywała 23:27, a aż osiem bramek w tym czasie dla Miedziowych zdobył Roman Chychykalo. W 57. minucie wynik brzmiał 28:27 i emocje w końcówce sięgnęły zenitu.

Lubinianie zachowali zimną krew do końca, a podwójną wrzutkę w ostatniej akcji zakończył Jakub Moryń.

Bardzo cieszymy się z wygranej, choć trzeba przyznać, że nie przyszło nam ona łatwo. Byliśmy bardzo skupieni i cierpliwi, co przyniosło efekt i pokazało, że trzeba iść w tym kierunku.
Roman Chychykalo (Zagłębie Lubin)

Krzysztof Pawlaczyk (Zagłębie Lubin): Bardzo dobre wejście w mecz i utrzymywanie przewagi nad tak silnym przeciwnikiem było kluczem do wygrania tego spotkania. Długa, cierpliwa i spokojna gra pozwoliła na tworzenie dogodnych sytuacji rzutowych w ataku pozycyjnym, a mocna obrona do wyprowadzania kontr, które dobrze wykorzystywaliśmy. Dzisiejszym meczem pokazaliśmy, że razem możemy zrobić naprawdę dużo. Dla nas jest to bardzo dobre wejście w rundę rewanżową, a także super zakończenie bieżącego roku.

Roman Chychykalo (Zagłębie Lubin): Bardzo cieszymy się z wygranej, choć trzeba przyznać, że nie przyszło nam ona łatwo. Byliśmy bardzo skupieni i cierpliwi, co przyniosło efekt i pokazało, że trzeba iść w tym kierunku. Ta wygrana to wspaniały prezent dla naszych fanów i dla nas.

Jakub Skrzyniarz (Zagłębie Lubin): Bardzo cieszy wygrana w dzisiejszym spotkaniu z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem jakim są Azoty Puławy. Graliśmy przed własnymi kibicami i w ostatnim meczu tego roku bardzo chcieliśmy wygrać i sprawić sobie jak i kibicom świąteczny prezent. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, mieliśmy trzy bramki przewagi. Niestety przed przerwą Azoty zniwelowały straty do wyniku 16:15. Druga połowa zaczęła się od naszego bardzo mocnego uderzenia w obronie i wyszliśmy na trzy, a później na 5-bramkowe prowadzenie. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty i stąd mogliśmy wypracować sobie na solidną zaliczkę. Niestety w końcówce zgotowaliśmy sobie lekką nerwówkę, bo Azoty złapały kontakt ale nie odpuściliśmy zachowaliśmy zimna głowę i punkty zostały w Lubinie.

[wideo] PGNiG Superliga: Sensacja w Lubinie - Zagłębie pokonało Azoty!

Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 30:28 (16:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Czyczykało 9, Dawydzik 2, Gębala, Jaszka 2, Kupiec , Kużdeba, Moryń 4, Marciniak 4, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 3, Sroczyk 4, Szymyślk 1, Stankiewicz .

Azoty: Bogdanov, Koshovy – Kaleb, Łyżwa 3, Masłowski 1, Panić 4, Podsiadło 2, Prce 1, Titow , Gumiński 3, Jarosiewicz 2, Seroka 3, Skrabania 4, Grzelak , Kasprzak 2, Rogulski 3.

Sędziowie: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota, Delegat ZPRP: Zbigniew Leszczyński