Śląsk postawił się do przerwy - Wisła wygrała we Wrocławiu (wideo)
11.11.2015 21:00 Źródło: inf. własna

Ligowe zaległości odrobione w PGniG Superlidze piłkarzy ręcznych. W meczu 4.tej kolejki Śląsk Wrocław przegrał z Orlen Wisłą Płock 26:35. Dzięki wyjazdowej wygranej "Nafciarze" umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Na przeciwległym biegunie stawki znajduje się natomiast ekipa z Wrocławia.

Wisła zdominowała Śląsk w drugiej połowie (Fot. Orlen Wisła Płock)

Od pierwszych minut mecz nie układał się po myśli Nafciarzy, którzy mieli spory problem ze złapaniem swojego rytmu gry. Przede wszystkim razić mogły proste błędu w rozgrywaniu akcji, co potrafili wykorzystać gospodarze. W 11. min. podopieczni Piotra Przybeckiego prowadzili 4:1 pokazując, że mają sposób na płocką obronę.

Chwilę później po trafieniu Janji Vojvodicia na 5:2 trener Manolo Cadenas poprosił widząc, że postawa jego podopiecznych jest daleka od oczekiwań. Nafciarzom odrabianie strat szło niemrawo i nawet grając w przewadze jednego zawodnika obie ekipy zapisały na swoim koncie po dwie bramki.

W 17. min. na boisku pojawił się Jose Guilherme de Toledo, dla którego był to pierwszy występ w nowych barwach. Trener Manolo Cadenas desygnował do gry również Bartosza Konitza oraz Marko Tarabochię, ale wchodzący z ławki gracze nie odmienili obrazu gry naszej drużyny.

Gospodarze cały czas mieli 1-2 bramki więcej niż Wiślacy, a druga linia Śląska oraz kołowy Igor Żabić sprawiali płockiej defensywie poważne problemy. Wiślacy przejęli inicjatywę na boisku dopiero w ostatnich minutach pierwszej części meczu, co pozwoliło im doprowadzić do wyrównania 14:14.

Po zmianie stron Wiślacy weszli na wyższe obroty, co od razu znalazło odzwierciedlenie na tablicy świetlnej. Zaraz po wznowieniu gry kontrę wykorzystał Ivan Nikčević, a chwilę później Tiago Rocha zdobył dla Nafciarzy szesnastą bramkę oraz "zarobił” karę dwóch minut dla przeciwnika.

Podobać się mogła również gra płocczan, którzy zminimalizowali ilość błędów technicznych, a również i atak pozycyjny zaczął się zazębiać. W 37. min. po dość długiej dyskusji z obserwatorem spotkania sędziowie pokazali trzecią karę dwóch minut Bartoszowi Witkowskiemu, dzięki czemu przez pewien czas Wiślacy grali w przewadze dwóch zawodników, ale mimo to zmarnowali trzy okazje do podwyższenia prowadzenia i na tablicy świetlnej utrzymał się status quo.

"Nafciarze" paradoksalnie zaczęli trafiać do bramki Krzysztofa Szczeciny gdy siły na boisku się wyrównały. Trzy trafienia Marko Tarabochii i jedno Valiego Ghionei pozwoliły Wiśle wyjść na prowadzenie 23:17, a taki przebieg wydarzeń na boisku zmusił trenera Przybeckiego do poproszenia o czas dla swoich podopiecznych.

Nafciarze jednak byli już nie do zatrzymania, a ich przewaga rosła z każdą kolejną minutą i po kwadransie sięgnęła ona dziewięciu oczek (18:27). Szansę na swoją pierwszą bramkę w barwach Wisły miał Toledo, ale dwukrotnie przegrał swój pojedynek z Adrianem Prusem.

Dobra postawa Wiślaków w drugiej połowie to również zasługa podwyższonej obrony, z którą wrocławianie sobie nie potrafili poradzić. Nieliczne błędy naprawiał jeszcze Marcin Wichary, co w efekcie przyniosło gospodarzom jedynie cztery bramki przez piętnaście minut tej części gry.

Jednak wreszcie wrocławianie doszli do głosu, ale nawet ich cztery kolejne trafienia oznaczały jedynie kosmetykę wyniku (22:28). Po przerwie na prośbę trenera Cadenasa Nafciarze odpowiedzieli w podobny sposób i przewaga naszej drużyny ponownie urosła do dziewięciu oczek (22:31). Wisła pokonała ostatecznie Śląsk Wrocław 35:26.

[wideo] Wisła TV: Od poniedziałku wraz zespołem trenuje nowy nabytek Nafciarzy – Jose Guilherme de Toledo. Poznajcie pierwszego Brazylijczyka, który będzie reprezentował barwy Nafciarzy!

WKS Śląsk Wrocław - Orlen Wisła Płock 26:35 (14:14)

Śląsk: Szczecina, Prus - Orfeus, Krupa 2, Łucak 1, Witkowski, Żabić 8, Koprowski, Adamuszek 4, Wróblewski 2, Vojvodic 5, Golubović 3

Wisła: Corrales, Wichary - Daszek 3, Wiśniewski 2, Ghionea 3, Nikčević 5, Rocha 3, Kwiatkowski, Racotea 3, Toledo, Montoro 2, Piechowski 3, Tarabochia 4, Konitz, Zhitnikov 7

[wideo] Zwycięstwo Wisły we Wrocławiu - zobacz materiał Wisła TV!

Źródło: Orlen Wisła Płock (sprwislalopck.pl)