Handballowe zeszyty - apsek
PGNiG Superliga (M)
A A A
Śląsk znów znokautowany - MMTS zbił gospodarza (wideo)
12.03.2016 21:47 Źródło: inf. własna/MMTS Kwidzyn
komentarzy 0

Wszystko wskazuje na to, że nie ma już wielkich szans na pozostanie w PGNiG Superlidze Śląska Wrocław, który przegrał na zakończenie rundy zasadniczej z MMTS-em Kwidzyn. Dzieki wygranej kwidzynianie awansowali na czwarte miejsce, a to oznacza, że w ćwiercfinałach będą mieć atut własnego boiska w pierwszym i ewentualnie trzecim meczu.

 

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Początek meczu nie napawał optymizmem. Choć kwidzynianie przeważali na boisku, to zdobywanie bramek szło im niezwykle opornie. W obronie natomiast stanowili ścianę nie do przebycia i to głównie dzięki temu po 10 minutach prowadzili z gospodarzami 1:3. Dwubramkowa przewaga czerwono-czarnych utrzymała się do 15 minuty i stanu 4:6.

Wówczas to rozpoczął się koncert kwidzyńskiego zespołu. Gospodarze bezsilnie próbowali nawiązać walkę z czerwono-czarnymi, którzy z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Wystarczy powiedzieć, że do końca pierwszej połowy Śląsk zdobył tylko 2 bramki, podczas gdy kwidzynianie trafili aż ośmiokrotnie. W efekcie na przerwę zespoły schodziły przy wysokim prowadzeniu podopiecznych trenera Patryka Rombla.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Przemysława Zadury i Michała Potocznego, którzy podwyższyli przewagę MMTS do 10 bramek - 6:16. Wówczas jednak wrocławianie przełamali swój impas i dzięki skuteczności Rafała Krupy przez pewien czas prowadzili w miarę wyrównany pojedynek. Trwało to jednak tylko do 39 minuty i stanu 10:19. Kwidzynianie bowiem ponownie sparaliżowali poczynania rywali i stopniowo powiększali swoją przewagę.

Dzięki skuteczności Tomasza Klingera, Bartosza Janiszewskiego, Michała Potocznego i Przemysława Zadury, w 49 minucie MMTS prowadził już 11:26! Niemoc strzelecką gospodarzy próbował jeszcze ratować Łukasz Białaszek, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie MMTS zgodnie z przewidywaniami wygrał we Wrocławiu i tym samym wskoczył na 4-te miejsce w ligowej tabeli.

 

[wideo] Wyraźna porażka Śląska z MMTS-em

 

 

Śląsk Wrocław - MMTS Kwidzyn 16:33 (6:14)

 

Śląsk: Prus - Koprowski 2, Łucak 5, Białaszek 2, Witkowski, Andreou 1, Królikowski, Kuczyński 1, Piłat, Krupa 5

MMTS: Dudek, Kiepulski - Genda, Zadura 6, Mroczkowski, Kryszeń 2, Peret 1, Szpera, Klinger 7, Szczepański 4, Rosiak, Nogowski 1, Pilitowski 2, Seroka 4, Potoczny 3, Janiszewski

 

Źródło: MMTS Kwidzyn (mmts-kwidzyn.pl)

oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens