Stal lepsza od Piotrkowianina - druga wygrana mielczan
11.11.2016 20:25 Źródło: inf. własna

Po bardzo emocjonującym widowisku drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Stal Mielec. Goście postawili trudne warunki w pierwszej połowie, natomiast druga odsłona przebiegała wyraźnie pod dyktando mielczan, którzy wygrali z Piotrkowianinem 31:25.

Widziane z Mielca:

Wynik spotkania w pierwszej akcji otworzyli gospodarze, po rzucie Michała Krygowskiego. Obie ekipy wyszły na parkiet z maksymalną koncentracją i grały bramka za bramkę. W 7. minucie do remisu 3:3 doprowadził Wiktor Kawka po fantastycznym rzucie z drugiej linii, a następnie po jego kolejnym trafieniu Stal objęła prowadzenie 4:3.

Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na prowadzenie większe niż jedna bramka. Wynik zmieniał się niczym w kalejdoskopie, zarówno na korzyść Stali jak i Piotrkowianina. Szczęścia próbował nawet Krzysztof Lipka, który pokusił się o rzut na pustą bramkę z własnego pola bramkowego.

Była to jednak nieskuteczna próba. Gospodarze w przeciągu ostatnich trzech ostatnich minut pierwszej połowy wypracowali trzybramkową przewagę. Po trzydziestu minutach spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 17:14 na korzyść Stali Mielec. Pierwsza odsłona była toczona w bardzo dynamicznym tempie, co zdecydowanie mogło się podobać zgromadzonej w Mielcu publiczności.

Od początku drugiej połowy oba zespoły wciąż grały bramka za bramkę. W 32. minucie było 18:15 po rzucie z bardzo ostrego kąta przez Oleksandra Kyrylenke. W przeciągu pięciu minut mielczanie rzucili 4. bramki, co pozwoliło im odskoczyć na sześć trafień (21:15).

Jednak już w 40. minucie goście zniwelowali straty do 4 bramek (21:17). Sygnał do ataku drużynie gości dał Filip Surosz, który zdobył dla swojego zespołu dwa trafienia z rzędu w 49. Minucie, a kolejne trafienie dołożył Adam Pacześny (26:21).

Stal Mielec spokojnie prowadziła swoją i grę i utrzymywała wysokie prowadzenie. Po bardzo efektownym przelobowaniu Artura Banisza ze skrzydła bramkę zdobył Marcin Basiak (54. minuta 29:22). Piotrkowianin Piotrków Trybunalski walczył nie tylko ze Stalą, ale również z nieubłaganie uciekającym czasem.

Świadczy o tym kilka prostych błędów i niewykorzystane sytuacje w ostatnich minutach spotkania. Świetnie w bramce Stali spisywał się grający trener – Krzysztof Lipka. Ostatnią bramkę dla gości zdobył Mateusz Góralski (31:25). Stal Mielec spokojnie do końca kontrolowała wynik spotkania i nie dała już sobie wydrzeć niezwykle cennych trzech punktów.

Warto odnotować, że w końcówce spotkania premierowe trafienie w swojej seniorskiej karierze w Superlidze z rzutu karnego zdobył mielecki wychowanek – Dawid Rusin. Na ostanie minuty w bramce mielczan zameldował się również kolejny wychowanek, Krystian Witkowski.

Ostatecznie, w Dzień Niepodległości swoje drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Stal Mielec 31:25. Trzeba jednak pochwalić zawodników Piotrkowianina, którzy w tym meczu zostawili mnóstwo zdrowia na parkiecie i dzielnie walczyli do końca.

Widziane z Piotrkowa Trybunalskiego:

Nasz zespół od pierwszej minuty starał się przejąć inicjatywę i po kwadransie prowadził 7:6. W 26. minucie był remis 12:12 i od tego momentu gospodarze zaczęli budować sobie przewagę. Znakomicie w bramce Stali spisywał się doświadczony Krzysztof Lipka. Drugi trener mieleckiej drużyny zawsze rozgrywał dobre mecze przeciwko Piotrkowianinowi.

W drugiej części Stal szybko odskoczyła na 5-6 bramek i mimo starań Piotrkowianina nie dała sobie już odebrać zwycięstwa. W naszej drużynie najskuteczniejsi byli zdobywcy pięciu bramek: Stanisław Makowiejew i Mateusz Góralski.

Stal Mielec - MKS Piotrków Trybunalski 31:25 (17:14)

Stal: Lipka, Witkowski – Wilk 5, Krępa 3, Janyst, Wypych, Rusin 1, Kłoda, Kubisztal, Kirylenko 7, Dementiew, Basiak 5, Kawka 6, Krygowski 3, Chodara 1, Krupa

Piotrkowianin: Banisz, Schodowski, Procho – Mróz 2, Woynowski 3, Iskra 3, Swat 1, Góralski 5, Nastaj, Surosz 2, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew 5, Tórz 2, Pacześny 2, Wędrak

Źrodło: SPR Stal Mielec (sprstal.mielec.pl), MKS Piotrkowianin (piotrkowianin.pl)