Belka - przyjaciel recznej
PGNiG Superliga (M)
A A A
Stal uległa MKS-owi Kalisz - mecz walki w Mielcu (wideo)
08.02.2019 21:12 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga
komentarzy 0

W spotkaniu SPR Stali Mielec z MKS-em Kalisz patrząc na tabelę nie można było wskazać wyraźnego faworyta, choć ostatnie spotkania mogły w tej roli stawiać zespół przyjezdny, który pod wodzą nowego szkoleniowca – Patricka Liljestranda spisuje się bardzo dobrze. Nie inaczej było i tym razem , gdyż kaliszanie wywieźli z Mielca trzy punkty wygrywając 24:19.

 

Kaliski MKS wywiózł z Mielca cenne trzy punkty (Fot. PGNiG Superliga)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Początek spotkania zdecydowanie należał go gości, a dokładniej do Łukasza Zakrety, który przez pierwsze dziesięć minut nie dał się pokonać ani razu. To głównie dzięki jego interwencjom MKS objął prowadzenie 5:0.

 

Niemoc strzelecką w szeregach Stali przełamał Piotr Krępa, a w sukurs poszli mu koledzy, czego efektem były cztery bramki z rzędu i wynik 5:4.


W kolejnych minutach gra była coraz bardziej wyrównana, a na boisku nie brakowało walki, czego efektem były liczne kary indywidualne. Ostatecznie do szatni w lepszych humorach schodzili goście, którzy prowadzili 12:8.

Druga odsłona zapowiadała wiele emocji i rzeczywiście żadna ze stron nie odpuszczała. Bardzo dobrze w mieleckiej bramce spisywał się Tomasz Wiśniewski, lecz jeszcze skuteczniejszy był jego vis a vis – Łukasz Zakreta, który bronił jak w transie.

 

To dzięki tym interwencjom zespół z Kalisza z biegiem czasu zaczął powiększać swoją przewagę, która sięgnęła siedmiu bramek. W końcówce mielczanie rzucili się do ataku, który zaczął przynosić skutek, lecz niestety na odwrócenie losów spotkania było już za późno i Energa MKS Kalisz zwyciężyła 24:19.

 

[wideo] PGNiG Superliga TV: MKS lepszy od Stali - Zakreta zrobił różnicę

 


SPR Stal Mielec – Energa MKS Kalisz 19:24 (8:12)


Stal: Wiśniewski (10/32 – 31 proc.), Witkowski (1/3 – 33 proc.) – Wilk 6, Krępa 4, Kowalczyk 3/3, Mochocki 3, Dutka 1, Rutkowski 1, Skuciński 1, Grzegorek, Janyst, Krupa, Miedziński, Sarajlić, Wypych
Karne: 3/5
Kary: 12 min. (Miedziński – 4 min., Sarajlić, Wypych, Wilk, Dutka – po 2 min.)

Energa: Zakreta (14/30 – 47 proc.), Potocki (1/4 – 25 proc.) – Szpera 6, Kniaziew 5, Czerwiński 3, Adamski 2, Drej 2/1, Krycki 2, Bałwas 1, Klopsteg 1, Kwiatkowski 1, Pilitowski 1,Bożek, Wojdak
Karne: 1/3
Kary: 4 min. (Kwiatkowski, Pilitowski) 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
« zobacz liste opinii
Temat: 
Treść: 
Podpis: 
 
Redakcja Handball.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Muster Banderoza
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens