Polska MŚ 2017 M
Thriller w Szczecinie - Pogoń gorsza od Wybrzeża
08.02.2017 20:09 Źródło: inf. własna/Wybrzeże Gdańsk

Derby Wybrzeża dla... Wybrzeża. Gdańszczanie pokonali w meczu 16. kolejki PGniG Superlgii Pogoń Szczecin 27:26. Preztensje do arbitrów spotkania miał trener Portowców Mariusz Jurasik...

Cała pierwsza odsłona meczy to wyrównana walka, a żadnej z drużyn nie udało się zbudować stałej przewagi. Co prawda Pogoń prowadziła już 11:7, ale cieprliwie grający gdańszczanie, którymi na boisku dowodził kadrowicz Paweł Niewrzawa, zniwelowało straty. Pierwsze 30 minut zakończyło się sprawiedliwym remisem po 15.

Druga połowa - jak na Derby Pomorza przystało - także wyrównana. Drużyny mocno pilnowałwy wyniku. W 50 minuce był remis 22:22, ale wtedy dwie bramki zdobyło Wybrzeże. Do końca spotkania trwa walka i wydawało się, ze potrzebna będzie dogrywka. Dwie minuty przed końcem spotkania Wybrzeże prowadziło 26:25 po golu Rogulskiego. Szybko wyrównał Fedeńczak.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył Wróbel, który trafił do siatki gospodarzy 20 sekund przed końcem spotkania. Pogoń mogła jeszcze wyrównać, ale Konitz trafił rzutem w blok. Wybrzeże wygrało z Pogonią 27:26.

- Dziś przegraliśmy nie tylko z rywalem, ale przede wszystkim sędziami. Popełnili masę błędów, w większości na naszą niekorzyść - np. niezrozumiałe kary minutowe w końcówce spotkania. Zabrali nam zwycięstwo, bo nie wiem czemu chcieli być najważniejszymi bohaterami meczu - powiedział pomocno wzburzony trener gospodarzy Mariusz Jurasik.

Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 26:27 (15:15)

Pogoń: Tatar - Bruna 7, Wąsowski, Krupa 4, Bosy 3, Jedziniak, Konitz 4, Zaremba 4, Kniaziew 2, Fedeńczak 2