Tylko Vive bez straty punktu - Górnik pokonany (wideo)
14.10.2014 19:48 Źródło: inf. własna/VTKielce/Górnik Zabrze

Vive Targi Kielce nie zwalnia w PGNiG Superlidzie i kontunuuje swój zwycięski marsz w tych rozgrywkach. W spotkaniu 7. kolejki rozegranym awansem mistrz Polski wygrał z Górnikiem Zabrze 42:32, dla którego była to pierwsza porażka w ligowym sezonie. Kielczanie są liderem ekstraklasy.

Piotr Grabarczvk pod nieobecność Julena Aguinagalde grał także w ataku (fot. VTK Media Team)

Kielczanie wyszli na parkiet osłabieni. W kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Aguinagalde, Bunticia, Rosińskiego, a także dla Urosa Zormana. Pomimo tych absencji mistrzowie Polski byli zdecydowanym faworytem wtorkowego starcia. Lepiej w mecz weszli zabrzanie. Po trzech minutach prowadzili dwoma trafieniami. Gospodarze jednak bardzo szybko odpowiedzieli. W 5. minucie po trafieniu Michała Jureckiego był już remis 3:3.

Dalsze fragmenty stały pod znakiem wyrównanej gry. Prowadzenie przechodziło z "rąk do rąk". Po 10. minutach gospodarze nieco podkręcili tempo. Trafienie Mateusza Jachlewskiego na 10:7 w 14. minucie spowodowało reakcję szkoleniowca gości w postaci wzięcia czasu.

Następnie scenariusz się powtarzał. Gospodarze utrzymywali 3-bramkową przewagę.  Dopiero na sam koniec pierwszej części gry nastąpił "odjazd" kielczan i ostatecznie na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 19:14.

Początek drugiej odsłony to popis gry kielczan. Skutecznie i efektownie kończone akcje "żółto-biało-niebieskich" spowodowały, że ich przewaga szybko rosła. W 45. minucie po trafieniu Jureckiego wynosiła ona już dziesięć bramek - 33:23.

Górnicy słabo grali w obronie, nie byli w stanie przeciwstawić się ofensywie kielczan. Mistrzowie Polski w przeciwieństwie do ostatnich swoich występów grali bardzo skutecznie. W końcówce zabrzanie rzucili kilka bramek, poprawiając wynik.

Czterdziestą bramkę dla Vive zdobył potężnym rzutem Karol Bielecki. Patrząc na tabelę można było oczekiwać przed meczem większych emocji. Ostatecznie Vive Tauron Kielce pewnie pokonało Górnika Zabrze 42:32. Kielczanie tym samym umocnili się na pozycji lidera PGNiG Superligi.

Zagraliśmy słabo w obronie, nie pomogliśmy bramkarzom, a to naczynia połączone.
Michał Kubisztal (Górnik Zabrze)

Michał Kubisztal (Górnik Zabrze): Zagraliśmy słabo w obronie, nie pomogliśmy bramkarzom, a to naczynia połączone. W ataku tez popełniliśmy błędy, a Kielce wykorzystują takie sytuacje. Aby myśleć o wygranych w takich meczach musimy koniecznie poprawić obronę. Oczywiście jesteśmy trochę zmęczeni, ale to byłoby słabe wytłumaczenie – wiemy, jak wygląda liga  i jesteśmy do tego przygotowani.

Manuel Strlek (Vive Tauron Kielce): Górnik zagrał od początku dobry mecz, dla nas dziś najważniejsza była koncentracja na celu. Zarówno Zabrze, jak i my jesteśmy już lekko zmęczeni – oni rozegrali kilka dni temu mecz w Mińsku, my graliśmy w niedzielę Ligę Mistrzów. Mocno się zaangażowaliśmy w spotkanie i pokazaliśmy siłę, graliśmy na 100%. Nie ważne, czy gramy w osłabieniu bez czterech zawodników.  Teraz musimy myśleć mocno o

meczu w Dunkierce.

Patrik Liljestrand (trener Górnika): Początkowo nie wyglądało to najgorzej, ale z biegiem czasu pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Zawiodła defensywa, bramka nie pomogła i skończyło się wysoko. Mamy nad czym myśleć, bo kolejne spotkanie już w sobotę, kiedy to trzeba będzie odrabiać straty z Mińska w rewanżu ze SKA w Pucharze EHF.

Zobacz materiał Vive TV z meczu kielczan przeciwko Górnikowi:

Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze 42:32 (19:14)

Vive: Sego, Szmal - Bielecki 10, Cupic 6, Reichmann 6, Tkaczyk 4, Grabarczyk 3, Jurecki 3, Lijewski 3, Strlek 3, Musa 2, Jachlewski 1, Chrapkowski 1

Górnik: Kicki, Suchowicz, Kornecki - Niedośpiał 1, Orzechowski 6, Kubisztal 5, Jurasik 4, Twardo, Kuchczyński, Buszkow, Tomczak 5, Gromyko 3, Daćko 2, Niewrzawa 1, Tatarincew 5

Z Kielc Marcin Salamon

0
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?