PGNiG Superliga (M)
A A A
Vive dało lekcję piłki ręcznej Pogoni - demolka w Szczecinie (wideo)
13.02.2019 21:12 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga
komentarzy 1

PGE VIVE Kielce nie pozostawił najmniejszych złudzeń w hali Netto Areny. Po koncertowej pierwszej połowie i prowadzeniu 23:8, w drugiej zwolnili z tonu pozwalając sobie na coraz więcej efektownych akcji. Ostatecznie pokonali podopiecznych Piotra Frelka 40:23
 

Vive udzieliło srogiej lekcji Pogoni (Fot. PGNiG Superliga)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Poprzednie mecze pomiędzy Sandrą SPA Pogonią, a PGE VIVE przysparzały choćby odrobinę emocji. Kilka lat temu szczecinianie sprawili sensację remisując z topowym europejskim klubem.

 

Tym razem wszelkie statystyki trzeba było odłożyć daleko na półkę. Mistrzowie Polski byli od pierwszej minuty drużyną zdecydowanie lepszą i nie pozwolili drużynie Piotra Frelka choćby na moment nadziei.

Zdecydowanie to był nasz najsłabszy mecz przeciwko VIVE od lat – mówił były zawodnik tego klubu Mateusz Zaremba, który w pierwszym kwadransie jako jeden z nielicznych był skuteczny pod bramką rywali. - Zagraliśmy bez zęba, charyzmy i za miękko w ataku - dodał rozgrywający szczecinian.

Zdecydowanie to był nasz najsłabszy mecz przeciwko VIVE od lat.
Mateusz Zaremba, rozgrywający Pogoni
W 3-ej minucie PGE VIVE prowadzili już 4:0, a po kwadransie 13:5. Druga odsłona pierwszej połowy była jeszcze gorsza, a po 30 minutach kielczanie prowadzili już 23:8.

Początek drugiej części meczu dzięki doskonałym interwencjom w bramce Marcina Teterycza pozwolił szczecinianom zbliżyć się na 10 bramek.

 

Jednak na więcej Mistrz Polski nie pozwolił. Wykorzystywał każde potknięcie gospodarzy i prawie z perfekcyjną skutecznością kontrował.

 

Kielczanie prowadzili  już różnicą 20 bramek, ale dzięki trafieniom Dawida Fedeńczaka w końcówce udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie PGE VIVE wygrało w Szczecinie 40:23.

 

[wideo]Trener Vive Talant Dujszebajew po meczu z Pogonią

 

 

[wideo] Trener Pogoni Piotr Frelek po meczu z Vive

 

 

Pogoń Szczecin - PGE Vive Kielce 23:40 (08:23)

Pogoń: Zapora, Teterycz – Horiha 7, Rybski 4, Bosy 3, Zaremba 3, Fedeńczak 3, Wąsowski 2, Miłek 1, Matuszak, Krysiak, Jedziniak, Jońca

Vive: Ivic, Cupara – Fernandez 7, Janc 7, Lijewski 5, Moryto 5, Kulesh 3, Jurkiewicz 2, Bis 2, Jachlewski 1, Mamić

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
1
sukces
zadowolony | *.pl | 15.02.2019 13:09
za takie wysokie wygranie to i premia musi być też duża
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens