Vive dało lekcję piłki ręcznej Pogoni - demolka w Szczecinie (wideo)
13.02.2019 21:12 Źródło: inf. własna/PGNiG Superliga

PGE VIVE Kielce nie pozostawił najmniejszych złudzeń w hali Netto Areny. Po koncertowej pierwszej połowie i prowadzeniu 23:8, w drugiej zwolnili z tonu pozwalając sobie na coraz więcej efektownych akcji. Ostatecznie pokonali podopiecznych Piotra Frelka 40:23

Vive udzieliło srogiej lekcji Pogoni (Fot. PGNiG Superliga)

Poprzednie mecze pomiędzy Sandrą SPA Pogonią, a PGE VIVE przysparzały choćby odrobinę emocji. Kilka lat temu szczecinianie sprawili sensację remisując z topowym europejskim klubem.

Tym razem wszelkie statystyki trzeba było odłożyć daleko na półkę. Mistrzowie Polski byli od pierwszej minuty drużyną zdecydowanie lepszą i nie pozwolili drużynie Piotra Frelka choćby na moment nadziei.

Zdecydowanie to był nasz najsłabszy mecz przeciwko VIVE od lat – mówił były zawodnik tego klubu Mateusz Zaremba, który w pierwszym kwadransie jako jeden z nielicznych był skuteczny pod bramką rywali. - Zagraliśmy bez zęba, charyzmy i za miękko w ataku - dodał rozgrywający szczecinian.

Zdecydowanie to był nasz najsłabszy mecz przeciwko VIVE od lat.
Mateusz Zaremba, rozgrywający Pogoni
W 3-ej minucie PGE VIVE prowadzili już 4:0, a po kwadransie 13:5. Druga odsłona pierwszej połowy była jeszcze gorsza, a po 30 minutach kielczanie prowadzili już 23:8.

Początek drugiej części meczu dzięki doskonałym interwencjom w bramce Marcina Teterycza pozwolił szczecinianom zbliżyć się na 10 bramek.

Jednak na więcej Mistrz Polski nie pozwolił. Wykorzystywał każde potknięcie gospodarzy i prawie z perfekcyjną skutecznością kontrował.

Kielczanie prowadzili  już różnicą 20 bramek, ale dzięki trafieniom Dawida Fedeńczaka w końcówce udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie PGE VIVE wygrało w Szczecinie 40:23.